Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz Unitry PW 9010 lub 9013 - Wasze opinie

22 Jan 2009 15:30 11726 48
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Pablo1964
    Moderator
    Nie ma wzmacniaczy 4-kanałowych (poza nielicznymi kwadrofonicznymi). Są najwyżej 2-kanałowe z wyjściem na 4 kolumny. Nie polecam takiego rozwiązania. Zainstaluj drugi wzmacniacz i drugi komplet kolumn w drugim pokoju - będzie o wiele lepiej.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Pablo1964
    Moderator
    Efekt stereo osiąga się przy podłączeniu 2 kolumn. Pozostałe dwie tylko go zakłócą. Huku też nie będzie więcej bo mocy wzmacniaczowi nie przybędzie tylko rozłoży się na 4 kolumny.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Pablo1964
    Moderator
    gtixxplosive wrote:
    a jak np będzie raz słuchał A lub B to tak samo nie będzie tego efektu ?

Wtedy będzie. Tylko nie potrafię zrozumieć sensu takiego rozwiązania.
    User removed account
    User removed account  
    Pablo1964
    Moderator
    Zawsze słuchałem stereo na 2 kolumnach i wystarczało.
    User removed account
    User removed account  
    Pablo1964
    Moderator
    A nie lepiej sprzedać jedną parę i dołożyć do wzmacniacza?
    User removed account
    User removed account  
    Pablo1964
    Moderator
    Jeżeli podczas słuchania będą pracować tylko 2 kolumny to tak samo jakby dwóch pozostałych nie było.
    User removed account
    User removed account  
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    gtixxplosive wrote:
    No ale raz będę słuchał na tylnych a raz na przednich...czasami A+B...no to co mam zrobić? jakie inne wyjście widzisz...?

Kolego, a czy na koncercie odwracasz się plecami do orkiestry. Lepszą "scenę" uświadczysz, jeśli kolumny będą stały na przeciwko miejsca odsłuchowego. Więc nie widzę sensu w kupowaniu 2 par kolumn.
    Jeśli chodzi o podłączenie 2 par do jednego wzmacniacza, nic złego nie może się stać nawet jeśli obie będą grały. Trzeba jedynie pamiętać o dwóch istotnych sprawach.
    1. Aby wzmacniacz mógł być obciążony sumą impedancji. :idea:
    2. Moc rozkłada się na dwie pary, tak więc jest potrzebny "mocniejszy" wzmacniacz. Może zdarzyć się taka sytuacja, że przy zbyt słabym :!: wzmacniaczu popalimy głośniki, ponieważ wzmacniacz będzie oddawał sygnał o dużych zniekształceniach.

Natomiast to ma tylko zastosowanie przy nagłośnieniu 2 stref (n.p. 2 pokoi). W jednym pomieszczeniu zestawy głośnikowe przenoszące te samo pasmo są dwoma źródłami fal o tych samych częstotliwościach, więc wprowadzają kolejne zniekształcenia przez interferencję. Dodatkowo ciężko je ustawić tak, aby obie pary były na przeciwko nas, a głośniki wysoko tonowe były na wysokości naszych uszu.

Reasumując. Lepiej kupić jeden lepszy zestaw, niż dwa słabsze za tą samą kwotę. :idea:
    User removed account
    User removed account  
    Damian R.
    Level 17  
    Istnieje jeszcze jedna możliwośc - podział sygnału na 2 wzmacniacze poprzez rozgałęźnik sygnału, wtedy 1 wzmacniacz zasila 2 kolumny i drugi tez zasila 2 kolumny , a na mocy nie ma takich strat jak przy podłączeniu 4 kolumn do jednego wzmacniacza stereofonicznego 4 -kanałowego.
    przemo-lukas
    VIP Meritorious for electroda.pl
    gtixxplosive wrote:

"przemo-lukas" jaki polecasz wzmacniacz ? o jakiej mocy do altonów 70 i 80 ?
    Dzięki .

YAMAHA A-1020 da sobie z nimi radę bez problemu. :D

Powiem Ci co ja bym zrobił. Sprzedał wszystko w zarazę, zrobił kolumny dwu drożne na midwooferze 18cm lub jedno drożne i do tego kupił jakiś używany wzmacniacz typu: Cambridge Audio, Musical Fidelity, New Acoustic Dimension, lub zapomniany DUAL czy luxman itp. itd.
    User removed account
    User removed account  
    Damian R.
    Level 17  
    Zależy jaki typ , ale co niektóre maja wyjścia na 4 kolumny.
    Polecam zapoznanie się ze stronką http://unitra.eu.org/

Unitra Pw 9013 poradzi sobie z altonami ,to dobre połączenie , wiem bo sam mam model 9010

Wzmacniacz Unitry PW 9010 lub 9013 - Wasze opinie
    Pablo1964
    Moderator
    Zrezygnuj z subwoofera, z altonami zagra beznadziejnie.
    User removed account
    User removed account  
    Damian R.
    Level 17  
    Ma : http://unitra.eu.org/node/1047

Jego używam do kolumn , a trzecią kolumne mam podłączoną pod ws 442 i ta 3 kolumna jest u mnie w łóżku wrażenia niepowtarzalne :) niedługo będzie i 4 jak wejdzie do łóżka bo mało miejsca :D sygnał z kompa mam na rozgałęźnik do pw 9010 i do tego ws 442.
    User removed account
    User removed account  
    Damian R.
    Level 17  
    Białe Kolumny Diory Tonsil Zgb 30 8 901 , a pod ws 442 kolumna Tonsil Zgc 50 8 44 , karty dźwiękowej nie będę zmieniac bo rzadko używam komputera jako źródło muzyki - a jeśli już to tylko muzykę w formacie audio - mp3 to tragedia ....

Jeżeli :
    Quote:
    Pod dwa kanały będą podpięte Altony 80 (B) a pod jeden w/w tuba (A) bo jest to wzmacniacz z możliwością podpięcia dwóch par kolumn...

Tak dla sprostowania przy takim połączeniu jak napisałeś zagra tylko jedna kolumna z zestawu B + tuba na A.
    User removed account
    User removed account  
    williams 105
    Level 13  
    Kup wzmacniacz który przy przełączeniu na opcję A+B,będzie łączył je równolegle(przystosowany do pracy na 4ohm).Unitry łącza szeregowo i faktycznie na 4 kolumnach zagra ciszej niż na 2.Wiem to ponieważ wcześniej miałem PW7011,i był właśnie taki efekt.Teraz mam onkyo pod tymi samymi kolumnami i wzmacniacz przy połączeniu A+B nie słabnie.Faktycznie jeżeli chce stereo lepiej jest słuchać jednej pary kolumn,ale w przypadku ochoty na głośne granie lub zapotrzebowania na bass druga para jest jak znalazł.
    User removed account
    User removed account