Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie odnośnie przekładni - BEAM.

22 Sty 2009 17:16 2303 9
  • Poziom 15  
    Witam!
    Rozpocząłem budowę małego robota. Konkretnie waldka światłoluba. :)
    Zakupiłem sobie taką zabawkę, aby wykorzystać z niej gąsienice.

Czy wystarczy jeżeli zamontuję taki silnik Klik
    bezpośrednio do jednej z rolek? Czy potrzeba może przekładni? Mam 2 koła pasowe o średnicy 4cm. Jeżeli przykleił bym to koło do rolki to pasek nie ślizgał by się?
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    taki silnik nie pociagnie bez przekladni ale z kolami pasowymi mozesz pokombinowac i do tego (niewiem czego bys uzyl) ale zamiast gumek recepturek ktore beda sie ciagle urywac mozesz wyciagnac ze starych radii magnetofonowych "gumki" sa duzo szytwniejsze i wytrzymalsze
  • Poziom 15  
    O gumkach recepturkach nawet nie myślałem. :) Jak się liczy jakie będzie przełożenie jeśli zastosuję jakieś tam koła pasowe?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    niko65 napisał:
    taki silnik nie pociagnie bez przekladni ale z kolami pasowymi mozesz pokombinowac i do tego (niewiem czego bys uzyl) ale zamiast gumek recepturek ktore beda sie ciagle urywac mozesz wyciagnac ze starych radii magnetofonowych "gumki" sa duzo szytwniejsze i wytrzymalsze

Całkowicie zgadzam się z kolegą :) Paski możesz też kupić w modelarskich, lub w elektronicznym(nie wszędzie).
  • Poziom 15  
    a czy jedno kolo pasowe o średnicy 4cm wystarczy? Oczywiście na jedną stronę.
  • Poziom 33  
    Nie pchałbym się w te silniki- prawdopodobnie nie pociągną całego robota- pakiet baterii trochę waży, a nie zapominajmy o tarciu tych wszystkich rolek i gąsienic... Dozbieraj trochę i kup silniki z gotową przekładnią (ok 20zł/sztuka) albo kup coś mocniejszego i próbuj z paskami...
  • Poziom 23  
    Chyba mam właśnie takie silniczki, ale kupowałem na aukcji i zapłaciłem po 3,00 zł /sztuka. Są trochę za słabe na zrobienie prostej przekładni, chyba, że myślisz o wielostopniowej.
    Proponuję napęd Tamiya - koszt ok 30,00-40,00 zł, ale za to masz regulację przełożenia.
    A napęd gąsienicowy potrzebuje zdecydowanie więcej mocy niż kołowy...
  • Poziom 15  
    Znalazłem jeszcze jakąś przekładnię 10:1. Jest mocna. Wydaje mi się, że to wszystko pociągnie. Przekładnia jest z jakichś rolet czy coś. Już nie pamiętam.

10 obrotów tego niebieskiego kółka = 1 obrót tego białego co wystaje. :)
    Silnik będzie musiał być pionowo, ale to nie problem.
  • Poziom 11  
    Proponuje na to "niebieskie kolko" dolozyc kolo pasowe i dopiero od silniczka : )