Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Felicia 1.3 MPI i radio easy touch mirage = wariujący alarm

nosekdh 22 Jan 2009 18:32 917 3
    nosekdh
    Level 14  
    Dzień dobry, mam skode felicie 1.3mpi 98r z radiem easy touch mirage. Pewnego pięknego dnia kiedy wszedłem do garażu zauważyłem że migają mi światła awaryjne (bez dźwięku) , pomyślałem pewnie alarm się włączył , wyłączyłem go, za ok. 2min znowu ta sama sytuacja i tak w kółko. Poczytałem książkę serwisową i doszedłem do wniosku że to wina radia i rzeczywiście po wyciągnięciu panelu problem znikł! Alarm reaguje na jakieś spadki czy zmiany napięć w instalacji samochodu. Jak mogę to naprawić bez wyciągania panelu za każdym razem? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr Fluke
    m.jarek1
    Level 18  
    Sprawdz kable do radia bo może pomylone są kable albo pobiera zadużo prądu i rozładuje akumulator i włancza się alarm.
  • Multimetr Fluke
    nosekdh
    Level 14  
    Dziękuje za szybką odpowieź, ale jak sprawdze czy kable sądobrze podłączone(instalacja jest chyba oryginalna) lub że pobiera dużo prądu. Może to być wina słabego ogólnie akumulatora?
    m.jarek1
    Level 18  
    Jśli masz stare radio to zamontuj z powrotem.Tak bądzie najprościej.Prąd pobierany można sprowdzić miernikiem po zdięciu klemy.Włącz amperomierz pomiędzy biegun akumulatora i kleme.