Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

suzuki swift 94r - dziwne działanie hamulców

22 Sty 2009 23:23 1609 4
  • Poziom 11  
    Witam.

Od pewnego czsu przy pierwszym hamowaniu hamulec w moim aucie był był twardy i jakoś gorzej hamował. Do dziś myślałem że mi się może to wydaje ale dzisiaj ewidentnie tak było. Nacisnąłem hamulec a auto prawie nie hamowało. Trwało to z 5 sekund potem jakby coś walło w prawym przednim kole i wszystko wróciło do normy. Co to może być?

Dodam że w 2008 roku dwa razy musiałem dolewać płynu hamulcowego mimo iż nie ma żadnych widocznych wycieków.

Z góry dzięki za pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    padła pewnie pompa hamulcowa, wycieka do środka od strony popychacza. A co do stuków, ma to coś ABS? Albo zaciski do regeneracji. Nie zobaczysz nie dowiesz się niczego.
  • Poziom 11  
    ABS-u niem a jeśli chodzi o zaciski to cóż to takiego jest i gdzie tego szukać??

problem pojawił się tylko przy pierwszym hamowaniu, później hamulce igiełka przez całą drogę. hym...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Z całym szacunkiem, Kolego udaj się na warsztat, z Twoją zerową wiedzą grzebanie przy hamulcach to jak zabawa dziecka uzbrojoną bombą. Więc proszę, na warsztat, zadbaj o bezpieczeństwo swoje i nasze!!![u][color=darkred][/color]
  • Poziom 11  
    Sorki, nie skojarzyłem mechanikiem nie jestem fakt... :]

Dzisiaj problem się już nie pojawiał, ale jutro zajrzę do klocków i zacisków.

Sprwdziłem servo tzn. podpompowałem hamulec i odpalilem silnik, pedal opadl jakis 3 cm. Sprawdzilem tez przewod od wspomagania serva jest sczelny.