Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informatyk czy warto?

Tehran 22 Sty 2009 23:52 4277 6
  • #1 22 Sty 2009 23:52
    Tehran
    Poziom 8  

Witam mam pewien dylemat.
    A mianowicie nadszedł okrutny czas wybrania szkoły.....
    Zdecydowałem się na technikum,profil najbardziej odpowiadałbym mi informatyczny....ale tutaj nasuwa się pewne pytanie czy warto zostać informatykiem jeśli nie chce się studiować?
    Na jakie zarobki może liczyć informatyk bez studiów?
    Czy na dzisiejszym rynku pracy jest duże zapotrzebowanie na informatyków?
    Jaką specjalizację najlepiej wybrać jeśli chce się uniknąć dużej dawki matematyki?
    I ogólnie jakie jest wasze zdanie na temat technikum o profilu informatycznym?
    Z góry dzięki za odpowiedzi,na moje męczące pytania :D

• #2 22 Sty 2009 23:55
    lukaszDD
    Poziom 12  

Infotmatyka Elektronika Automatyka To ogolnie matematyk :)

• #3 22 Sty 2009 23:55
    sbartos
    Poziom 24  

najważniejsze to się wbić imho w jedną tzw. dyscyplinę, np. zająć się sap'em i go wdrażać, bo wszystkim po trochu to bez sensu...
    powodzenia!
    s.
    p.s.
    studia pomagają ale studia to nie wszystko

• #4 23 Sty 2009 00:04
    Tehran
    Poziom 8  

Niby informatyka to też matematyka ale znam też ludzi którzy są informatykami a z matmy całe życie lecieli na 2.
    A teraz jako informatycy sprawują się bardzo dobrze.
    Więc od czego to zależy?

• #5 23 Sty 2009 00:34
    swiftgeek
    Poziom 12  

Czasem ta matma jest spowodowana brakiem czasu na ćwiczenia ... i ogólnym brakiem czasu :] Matmy się nie uniknie bo to królowa nauk! A informatyka to jeszcze za ogólne słowo - przypomnijmy w domyśle - ~sztuczna inteligencja :] specjalizacji jest od groma... aż ciężko wybrać

Zarobki są proporcjonalne do umiejętności oraz co najważniejsze doświadczenia ktorego nie posiadasz :] dlatego droga ładnych pięknych oraz zagranicznych studiów na CV jest lepsza/inna.

Rynek jest przepełniony informatykami od siedmiu boleści :P

technikum - przy tylu godzinach byłoby to możliwe pod warunkiem zebrania geniuszy...

• #6 23 Sty 2009 01:01
    mat_ed
    Poziom 43  

Informatyk to za dużo powiedziane. Znając realia, po tym technikum będziesz znał na poziomie zaawansowanym pakiet office i jakieś podstawy z programowania. Tylko tego uczą. Musisz być dobry w te klocki i przede wszystkim sam się kształcić. Będziesz dobry to utrzymasz się na rynku,będziesz "kiepski" to trafisz za ladę do komputerowego w MediaExpert i będziesz składał zestawy z Tracer'em na czele.

• #7 23 Sty 2009 21:19
    MacGyver.
    Poziom 21  

Po informatyku studia obowiązkiem i tyle. Zgodzę się z przedmówcami, poza pakietem MS niczego dobrego nie nauczą, a te podstawy programowania to śmiech, samemu jak się nauczysz przewyższysz technikum. Swoją drogą mam sąsiada w informatyku, żal, ostatnio próbował skonfigurować prostą sieć ze statycznym IP co mu nie grało a jak to powiadają u mnie na wsi "idź do Michała". Później nie mogę się uwolnić od telefonów :/

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo