Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP 4000N - błędnie drukuje dokumenty - co zrobić?

grzegorzsawczak 23 Jan 2009 01:09 4559 9
 • #1
  grzegorzsawczak
  Level 21  
  Mam drukarka hp 4000n, za nic nie chce mi poprawnie wydrukować dość duzej liczby dokumentów. Pewnie wina sterownika. Problem wyglądał tak. 2 dni temu zainstalowałem os nowa win xp sp3 pro pl, Drukarka przez jeden dzień działała ok. Lecz na niektórych plikach PDF zamiast czcionki wychodziły kratki "prostokąty" na stronie microsoftu znalazłem że to wina ich strownika że nie obsługuje poprawnie unicode8 czy podobnie i by sterowniku ustawić TrueType jako mapa bitowa. I tak zrobiłem lecz nie pomogło. Z stony HP zainstalowałem sterownik lpc6 i na poczatku wszystko ok, później drukarka wogle zgłupiała. Terar nie drukuje kwadratów tylko jakieś nieznane znaki "symbole" w miejscu poprawnej czcionki. Co mam zrobić? Nie chce ponownie instalować systemo operacyjnego by i do sterownika dostarczonego po przez system operacyjny. W załaczniku daje info o pliku sterownika który mam zainstalowany.  Proszęo pomoc bo nie wiem co z tą drukarką mam zrobić? Nie będę każdego pliku tekstowego przerabiał na grafike i drukował jako mape bitową bo zwariować przyjdzie. Czy problem to wyłącznie sterownik czy też może to ustawienia na samej drukarce mogą być?

  Pozdrawiam.
 • Helpful post
  #2
  ABLublin
  Photocopiers specialist
  lecisz przez LAN czy LPT
 • #3
  grzegorzsawczak
  Level 21  
  Drukarke mogę podłączyć na 2 sposoby. Obecnie mam kabel LPT, posiadam również kabel USB-LPT drukarka karty sieciowej nie posiada. Problem był niedawno. Zainstalowałem od nowa winde chodzilo ok teraz znow to samo i nie wiem gdzie jest błąd.HP 4000N - błędnie drukuje dokumenty - co zrobić?tak wyglada kazda wydrukowana kardka. O co tu chodzi? Kilkanaście minut wcześniej było OK.
  Dadaje rownież plik PDF - by porównać co ma być wydrukowane.


  Pozdraiwak
 • Helpful post
  #4
  ABLublin
  Photocopiers specialist
  po pierwsze sprawdź czy w bios masz lpt ustawiona na ECP
  po drugie kabel musi być IEEE 1284-1994
 • #5
  grzegorzsawczak
  Level 21  
  W bios'ie mam ustawione ECP. Drukarka dokumenty z MS Word drukuje poprawnie, wzory matematyczne. Kabel który mam to ten na fotografiach. Dostałem go razemz drukarką.

  HP 4000N - błędnie drukuje dokumenty - co zrobić? HP 4000N - błędnie drukuje dokumenty - co zrobić?

  Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie jaki to konkretnie jest ale do tej pory działał. Do plików PDF używam Adobe Acrobat 9.0 Pro. Czy może to być wina tej aplikacji?  Drukarke kupiłem na allegro w konfiguracji 4MB fabrycznie + 16MB za dopłatą łącznie drukuje że posiada 20MB pamięci.

  Pozdrawiam.
 • #6
  laserjack

  Level 30  
  A ile drukarka ma zaistalowane pamięci?
 • #7
  grzegorzsawczak
  Level 21  
  Odkryłem co jest nie tak (może się myle) przyną błędnego drukowania plików PDF jast aplikacja Adobe Acrobat Pro 7 , 8 , 9 wszystkie drukują jednakowo. Zainstalowałem darmowy Foxit Reader i ta aplikacja drukuje plik PDF prawidłowo, na fotkach przykład
  HP 4000N - błędnie drukuje dokumenty - co zrobić? HP 4000N - błędnie drukuje dokumenty - co zrobić?
  W załączniku drukowany plik PDF. Wiedz teraz pytanie należy zmienić:

  Co jest nie tak z Adobe Acrobat Pro że nie współpracuje prawidłowo z stretownikiem drukarki dostarczonego przez HP?

  Pozdrawiam.
 • #8
  JTM
  Level 14  
  Spotkałem się z podobnym problemem w jakiejś HP CLJ. Sprawę rozwiązało ustawienie w zaawansowanych właściwościach sterownika - zaptaszkowanie sposobu wydruku "wektorowo". Konieczna wcześniej była aktualizacji sterownika, bo o ile pamiętam we wcześniejszej wersji nie było takiej możliwości.
 • #9
  frud
  Level 11  
  ten sam problem (nie rozwiazany)... z Canon mp150 pixma... i takie same krzaczki..
 • #10
  grzegorzsawczak
  Level 21  
  Jak dla mnie rozwiązaniem tego jest po prostu używać innej aplikacji do wydruków niż adobe. W innych ten problem nie występuje choć ciężko je porównywać do Adobe Acrobat X pro. Choć Adobe Phantom 5 wiele jej nie ustępuje a dodatkowo w seci można znaleźć wersję portable do której nie podam linka z wiadomych powodów.