Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lodówka amica po wyłączeniu i ponownym włączeniu nie działa

23 Sty 2009 06:22 9253 9
  • Poziom 2  
    mam problem z lodówką Amica, która ma 5 lat,
    jakiś czas temu wyłączyłam ją na kilka tygodni, gdy ją włączyłam ponownie w ogóle nie chłodziła, mimo ze wszystkie kontrolki świeciły się jak zwykle, zawołany fachowiec napełnił lodówkę czynnikiem chłodzącym i wydawało się że wszystko jest w porządku, ale tak nie było bo lodówka pracowała przez cały czas, na tylnej ścianie zebrała się gruba warstwa szronu, wiec wyłączyłam ją na chwilę, i teraz znów nie pracuje, i gdybym jej nie dotykała to przynajmniej miałabym działającą lodówkę
    proszę o poradę co robić
  • Poziom 28  
    Ubytek czynnika - czyli DZIURAWY UKLAD- ze wkazaniem na zamrażalnik?
    ale niekoniecznie- jeżeli dziura jest do usunięcia-po wcześniejszym jej odnalezieniu- ale jeżeli sprzet ma wiele lat - ROZEJRZYJ SIĘ ZA NOWĄ !!
  • Poziom 2  
    dzięki za szybką odpowiedź,
    wiem, ze pora na nową lodówkę, ale nie mogę sobie darować, że gdybym jej nie wyłączyła to mroziła by sobie dalej
  • Poziom 14  
    A silnik (sprężarka) pracuje w niej.... słychać start i ciche buczenie...
  • Poziom 2  
    jeremik napisał:
    A silnik (sprężarka) pracuje w niej.... słychać start i ciche buczenie...

nic nie słychać, cisza,

ale włączyła się sama! gdzieś tak godzinę temu i oczywiście cały czas mrozi, mimo, ze jest ustawiona na poziom 1,
    zamrażalnik ma na dole, a najbardziej mrozi na samej górze na wysokości pierwszej półki
    i problem pozostaje cały czas co z tą lodówką nie tak
  • Poziom 14  
    skoro mrozi to dobrze, uszkodzony termostat, trzeba wymienić gdyż nie wyłącza sprężarki
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    jeremik napisał:
    skoro mrozi to dobrze, uszkodzony termostat, trzeba wymienić gdyż nie wyłącza sprężarki

Takich porad nie słuchaj, bo ponownie wydasz niepotrzebnie kasę.
  • Admin grupy AGD
    Witam.
    Moim zdaniem mało czynnika w tych lodówkach jest z tyłu zbiornik na wodę a w nim miedziana rurka 5mm w 70procętach takich awarii to ona jest zgnita po wymianie wszystko wraca do normy .
  • Poziom 1  
  • Admin grupy AGD
    Witam .
    Masz rację skryn co do stosowania izolacji ale nie mając modelu tak naprawdę nie wiemy ile ma lat.
    W dodatku te izolowane też gniją wystarczy że na łuku izolacja pęknie mam taką właśnie na warsztacie
    Typ.AK130
    Mod.AK0199