Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyzwoicie grające tweetery, Jakie kupić?

23 Sty 2009 07:37 1935 5
  • Poziom 13  
    Witam.
    Chciałbym się poradzić jakie tweetery zakupić na zmianę do moich monitorków.

Głośniki które mam są od zestawu hitachi axm71

Głośniki są 8 ohm.
    Nisko-średniotonowy wpięty bezpośrednio, a wysokotonowy przez kondensator 1,5 uF (obecnie zmieniłem na 2,2uF ale nic to nie daje, sypie bardziej piachem tylko).

Średnie tony są super, jednak wysokich jest niewiele a ich jakość marna i chciałbym to polepszyć.

Co byście zaproponowali?

czy takie może byłyby dobre?
  • Poziom 36  
    Po pierwsze jak nie sprawdzisz to nie zobaczysz. Nikt Ci nie poleci dobrej wysokotonówki bo reszty nie zna.
    Te Peerlessy są bardzo dobrymi tweeterkami, ale ja pisałem wcześniej jak to z resztą zagra nie wiadomo. Spróbuj zmienić polaryzcje twojego tweetera, może zniekształca Ci fazowo zbyt bardzo.
  • Poziom 13  
    Myślę że nic to nie da bo po prostu ten tweeter sam w sobie jest marny.
    Kopułki tonsila u kolegi lepiej już grają.
    Jest tak skonstruowany że widać z boku jego cewkę jak się wyciągnie z obudowy, podobnie jak w normalnym głośniku np. niskotonowym, tylko że zawieszenia dolnego nie ma i całość malutka jest, magnes też malutki.
    A wiesz co to za peerlesy na pewno? Jest to jakiś przyzwoity model na poziomie np. vify? Myślisz że wart jest tej kasy?
  • Poziom 13  
    Mój wysokotonowiec ma średnicę korpusu 7,2 cm a otwór pod nim jeszcze mniejszy, ale nie problem go powiększyć.

Zmierzyłem i widzę że wejdzie mi max 8cm średnicy głośnik, z większym będzie troche kłopotu i przerabiania ale jak coś to myśle że jednak poradze sobie.

Zainteresowałem sie tym peerlesem, bo ma tylko 8 cm średnicy kiedy inne wysokotonówki mają standartowo 10,4 cm.

Brzmienie jakie lubię to łagodne i detaliczne , chciałbym żeby grało to lepiej niż tonsil albo tesla itd ale znowu żeby nie przepłacić.

Tak 100 zł na parę moge wydać.
    Może coś innego jednak będzie lepsze niż ten peerlessy?