Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozpoznanie tranzysotra w mieszadle Laboratoryjnym

23 Sty 2009 11:11 1050 7
  • Poziom 10  
    Witam

Mieszadło jest firmy JWE Electronic uszkodzony został kondensator 25V 1000uF po nim był tranzystor który także został uszkodzony jednak obudowa została tak zepsuta że uniemożliwa odczytanie dwóch środkowych znaków jest T8xx9 gdzie x oznacza znaki nie do odczytania produkt jest mało znany więc w necie nie znalazłem schematu napisałem do producenta i nadal czekam na odpowiedz może Wy jakoś mi pomożecie co to może być za tranzystor. Jeśli jakieś dane są jeszcze potrzebne piszcie zaraz odpowiem
    Z Góry dziękuję Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Witam. Moze ten tranzystor to tylko klucz jakiegos zasilania?
    przydaly by sie zdjecia od strony druku i od elementow.
    dla czego to zostalo uszkodzone?
  • Poziom 10  
    Nie wiem czego sie zepsuło. Działało aż przestało. W poniedziałek będę w pracy, to zrobie zdjęcia i wystawie.
  • Poziom 21  
    czekamy wiec na zdjecia
    w kazdym razie przed naprawą nalezalo by sie upewnic czy napięcie na tej linii gdzie byl kondensator jest po nizej napiecia znamionowego bo to troche wyglada na podwyzszone napiecie z zasilacza
  • Poziom 10  
    Witam

Wstawiłem zdjęcia płytki może teraz dojdziemy na czerwono jest zaznaczone miejsce dla tranzystora na niebiesko wymieniony już kondesator 25V 1000µF.

Jeśli jeszcze jakieś informacje są potrzebne zaraz odpisuje dzięki wielkie

Pozdrawiam

Dział "Diagnoza" jest działem poświęconym opisowi usterki wraz ze sposobem jej naprawy. Na tym dziale nie szukamy pomocy. Temat przenoszę do odpowiedniego działu. Zdjęcia zostały wstawione zgodnie z :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic972667.html
    Ułatwi to ich przeglądanie .
    [dzimi]

Rozpoznanie tranzysotra w mieszadle Laboratoryjnym Rozpoznanie tranzysotra w mieszadle Laboratoryjnym
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    a mozesz do tego zdjęcia elementów dopisać co gdzie jest do płytki podłączone??? ale myśle ,że to był stabilizator 9V, ale się upewnimy kiedy podasz podłączenia.
  • Poziom 21  
    Witam. zeczywiscie wyglada to na stabilizator
    jezeli cyfra 9 byla na koncu to prawdopodobnie trzeba bedzie kupic 7809
    nie stety ze zdjec wynika ze kondensator jest wlutowany odwrotnie - musi byc przylutowany tak by jego strona oznaczona na obudowie (-) byla przylutowana do srodkowej
    nóżki tego stabilizatora a stabilizator ma byc wlutowany
    stroną jego nazwy do kondensatora.

Dodano po 11 [minuty]:

Po podlaczeniu do niego ukladow ua741 widac ze jest to stabilizator napiecia dodatnigo
  • Poziom 10  

Nie wiem czy o to chodzi ale sprawa wygląda tak
    żółty - zasiilaniesilnika od elelemtów
    zielony- włącznik
    niebieski- regulacja predkości
    brazowy- zasilanie

ja juz sie teraz zakreciłem jezeli czarny kolor kabla to minus (zapomniałem miernika i stad to zamieszanie) to na wyjściu czyli zasilanie silnik jest na odwrotnie niz na zasilaniu układu nie rozumie

Dodano po 47 [minuty]:

I jeszcze jedno piszecie 7804 nie dam sobie reki uciąć ale symbol który da sie odczyta zaczyna sie na T8xx9 gdzie x to sybole nie do odczytacza raczej napewno dwa znaki no i nie zaczyna sie na 7 jeśli jesteście pewnie to jade kupic

Dodano po 1 [godziny]:

Sprawa rozwiazana
    po 2 tygodnia odezwali sie panowie z produkcji tego urządzenia i dostałem schemat. Mieliście razje to był stabilizator tylko nie wiadomo czemu powienien byc 5v a ten ktory miałem u siebie to 9v.
    Dzieki wszystkim za pomoc pozdrawiam . jeśli to potrzbne to temat można usunąć