logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Opel astra f 1.6 problem - ale z czym ?

cinek605 23 Sty 2009 11:46 2643 7
REKLAMA
  • #1 6041310
    cinek605
    Poziom 10  
    Witam
    Mam opla astre 1.6 8v 92r HB. kupiłem go niedawno zostały wymieniony olej klocki i rozrząd. Ale jest z nim poważny problem i nie wiem co jest jego przyczyną, nikt ze znajomych też nie doradził nic poważnego ;]. gdy chce powiedzmy efektowniej ruszyć tak gdzieś z 3-4k obrotów samochód zaczyna się dusić, wali po tłumiku i ani na benzynie ani na gazie nie chce odpalić. postoi 20 minut i jest wszystko ok normalnie jeździ (oczywiście do tych 3-4k obrotów) Może ktoś z was koledzy będzie wiedział co to za problem.
    Gdy dostaje tych swoich "kaszli" to się kontrolka check świeci
    Proszę o pomoc, dziękuję i pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 6042339
    tkordus
    Poziom 24  
    jeśli to silnik X16SZ (5 pierwszych znaków numeru silnika) to gdy ciepły nie chce odpalić to może być problem z czujnikiem wałka rozrządu.
    czy lampka check engine (taka pomarańczowa) się zapala podczas jazdy ?
    czy był kiedyś wymieniany filtr paliwa? (często się o nim zapomina)

    na tej stronie:
    http://www.astra.autokacik.pl/diagnostyka.html
    jest opisane jak sprawdzić czy komputer silnika chce nam powiedzieć czy coś go boli :)

    pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 6042729
    cinek605
    Poziom 10  
    no dokładnie bo zapomniałem dopisać to we wcześniejszym poscie, gdy dostaje tych swoich "kaszli" to się kontrolka check świeci
  • Pomocny post
    #4 6042868
    tkordus
    Poziom 24  
    zrobisz diagnozę drucikiem jak na autokąciku napisane i będziesz wiedział co ją boli. operacja trwa minutę :)
  • REKLAMA
  • #5 6049442
    ciepaczek
    Poziom 11  
    kolego myślę że masz oberwany katalizator jak osiągnie około 3 tys obr. to zatyka wydech i dławi się spalinami. :D
  • REKLAMA
  • #6 6055857
    cinek605
    Poziom 10  
    no to jak by był oberwany katalizator do dla czego potem, gdy już silnik zgaśnie, nie chce odpalić przez następne 20 - 30 minut ?
  • #7 6056010
    MakroSerwis
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdź układ zapłonowy i poszukaj trochę na forum.
  • #8 6056555
    flis
    Poziom 14  
    Sprawdź błąd tak jak masz opisane a puki co zobacz w momencie kaszlu lub jak nie chce zapalić jakie są świece,czy suche czy mokre i ewentualnie kolor.
REKLAMA