Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon Elpa + Mifon brak wywołania u jednego abonenta.

23 Sty 2009 12:23 1883 3
 • Poziom 27  
  Witam. Chcę przedstawić dość interesujący przypadek. Zwracam się głównie do kolegi Zybexa. Domofon 3 przewodowy, kaseta Mifon na 8 lokatorów elektronika ELPA. L1 i L2 łączność, trzeci przewód to wywołanie. Zamek otwiera przez zwarcie L!, L2. U wszystkich abonentów dzwoni po za jednym. Instalacja oczywiście sprawdzona. Po dołączeniu unifonu bezpośrednio do kasety także nie dzwoni, jednak po odłączeniu L1, L2 od elektroniki jest wywołanie. Zapięcie linii z powrotem przywraca stan początkowy, t.zn wszystkie dzwonią oprócz tego jednego. Wiem, że to brzmi dziwnie ale taka jest rzeczywistość.
 • Pomocny dla użytkowników
  Chętnie bym pomógł, ale nie znam tego systemu. Uszkodzenie rzeczywiście dziwne. Czy próbowałeś ten unifon dać u innego lokatora (na próbę)?
  Lucjan52 napisał:
  Po dołączeniu unifonu bezpośrednio do kasety także nie dzwoni, jednak po odłączeniu L1, L2 od elektroniki jest wywołanie.

  Napisałeś, że instalacja jest 3 żyłowa, zatem jak może dzwonić na jednej tylko żyle?
 • Poziom 27  
  Zrobiłem chyba wszystko co możliwe. Po odłączeniu linii u pozostałych lokatorów bezpośrednio do elektroniki podłączam ten właśnie unifon i wówczas dzwoni.Ten poroniony system chyba nie znany jest dalej w Polsce, tyko na południu, a firma która to produkowała już padła. Tego g... jest u mnie w mieście multum i ciągle są z tym jakieś problemy.
  Pozostanie chyba przebudowa na normalny 5 przewodowy.
 • Pomocny dla użytkowników
  W mojej miejscowości spotykam głównie instalacje 4 żyłowe, gdzie otwieranie zamka jest zrealizowane po linii mikrofonów. Nigdy nie mam żadnych problemów.