Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Front Panel Audio + Sound Blaster Audigy

brodaczus 23 Jan 2009 13:00 7828 13
    brodaczus
    Level 11  
    Witam.

Wykonałem sobie złącze front panelu z kartą dźw. wg http://audigy2zshowto.blogspot.com/ podpisy gniazd front panelu wziąłem z instrukcji płyty gł (liczby to piny w gniazdach):

Front Panel >>>> SoundBlaster

Czerwony 1 Mic L >>>> 6
    Czarny 2 Masa >>>> 1
    Zółty 3 Mic R >>>> 8
    Brązowy 5 Line Out R >>>> 4
    Niebieski 6 FSense1 >>>> 5
    Pomarńcz 9 Line Out L >>>> 2
    Fiolet 10 FSense2 >>>> 3

Jak mam wyłaczone słuchawki w front panelu to prawy duzy głośnik słychać słabiutko lewy dobrze. Jak włącze słuchawki ok. Słychać w słuchawkach i na głośnikach Co jest? Nie powinien sie tył wyłaczyć jak właczony jest przód?
    I jeszcze kwestia zakłuceń, jakie przewody dobrać albo inne patenty aby tak nie zakłucało w słuchawkach? POZDROS
    Makro1993
    Level 26  
    Musisz w opcjach karty zaznaczyć "Automatically mute speakers" żeby wyciszało głośniki.
    brodaczus
    Level 11  
    Niestety mam tylko opcje w Speakers Setting , Synchronize with control panel... ale nic to nie daje. Zauważyłem jeszcze coś, jak nie podłącze słuchawek do fronta to lewy chodzi prawy prawie wogóle, jak podlacze je to prawy już głosniej ale nie równo z lewym, jak podłącze zwykłego małego jacka stereo to chodzą obydwa jak trza... nie wiem co już jest grane...
    Makro1993
    Level 26  
    Chwila. Napisz to jeszcze raz ale zrozumiale. Bez podłączonych słuchawek lewy gra dobrze a prawy słabo, jak podłączysz słuchawki jest lepiej ale nie dobrze ale od czego ten mały jack stereo po którym głośniki działają jak trzeba? Czy na odłączonej przejściówce od karty muzycznej problem dalej występuje?
    brodaczus
    Level 11  
    Dobrze mnie zrozumiałeś :arrow:Makro1993, a ten jack stereo to zwykły kabel jack-jack.
    Karta jest dobra, bo jak odłączam przejściówkę dwa kanały chodzą idealnie.

Jeszcze raz posprawdzałem połączenia czy nic sie nie odczepiło, wejście lin out w panelu faktycznie nie było było dociśniete, no i jedna słuchawka nie działała.
    Teraz jest ok, tylko znowu jest problem z 1 mojego posta tzn.
    Quote:
    "jak mam wyłaczone słuchawki w front panelu to prawy duzy głośnik słychać słabiutko, lewy dobrze. Jak włącze słuchawki ok. Słychać w słuchawkach i na głośnikach"

Może zamiana przewodów Fsense1 i Fsense2 odłączających front panel pomoże?
    Makro1993
    Level 26  
    Jednak nie masz przypadkiem uszkodzonego front panelu?
    Jakieś zwarcie które powoduje zwarcie Fsense1 lub 2 do masy nawet przy wyłączonych słuchawkach?
    U mnie na X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series (Ale na front panelu z karty dźwiękowej) włączanie automatycznego wyciszania głośników wygląda tak:
    Front Panel Audio + Sound Blaster AudigyFront Panel Audio + Sound Blaster AudigyFront Panel Audio + Sound Blaster Audigy
    albo tak...
    brodaczus
    Level 11  
    Nie mam takich opcji bo mam starszy audigy SE , ale poczytałem że aby odłaczać tylny panel trzeba fsense1 i fsense2 z karty i dać do masy przy panelu , tak zrobiłem i nie ma poprzednich objawów , ale za to jest tak: jak włącze słuchawki to o jakąś 1/3 ciszej gra na tyłach, w słuchawkach słychać dobrze, też tak masz czy całkiem Ci wyłącza? :|
    Makro1993
    Level 26  
    Mi wyłącza całkiem. Tylko że ja mam front panel z karty. Podłączony jest on do karty taką taśma floppy ale nie ma tam niektórych pinów. Jak masz miernik zobacz czy Fsense jest zwierane do masy jak wkładasz Jack'a z słuchawek do front panelu. Jak nie, to nic się nie da zrobić. Możesz jeszcze sprawdzić z czym Fsense jest zwierane. Wymnij jeszcze Audigy z komputera i zobacz czy piny 3 i 5 są podłączone do jakiś ścieżek.
    brodaczus
    Level 11  
    Na karcie pin 1, 5 i 7, 8, 9 są do masy przyłączone, z 2, 3 ,4, 6, 10 wychodzi ścieżka.

Natomiast z 3 i 5 z karty szły wg. schematu odpowiednio do 10 i 6.
    Z 10 idzie do gniazda jack front panel (trudno powiedzieć gdzie nie wiedać pp masa) 6 do.... i tu jest problem bo na front panelu do niczego (??).
    Może to pewnie powodowało utratę kanału albo jego gorszy odbiór - nie wiem.
    Dałem go do masy. Wychodzi na to samo jak z mojego ostatniego posta.

Pewnie cos jest nie tak w froncie, albo karta moja tej funkcji nie obsługuje...
    Znajdzie sie ktoś kto ma taki problem?
    Makro1993
    Level 26  
    Tu chyba chodzi o niekompatybilne karty dźwiękowej. Zauważ że opis jest do Audigy ZS a ty masz Audigy SE. Wg. opisu na jednym foto na stronie którą podałeś jest napisane że piny 5 i 3 mogą być podłączone do masy a u ciebie pin 5 idzie bezpośrednio do masy na karcie. Możesz jeszcze ręcznie podłączyć pin 3 do masy i zobacz czy wyciszy głośniki.
    brodaczus
    Level 11  
    Już tak podłaczałem, jest tak samo nie wycisza. Raczej wydaje mi się że we wszystkich audigy jeśli nie sound blastach jest takie same połączenia białego gniazda. Jabyś miał czas to sprawdzić na swojej karcie rozwialibyśmy wątpliwości :)

Na alledrogo sprzedają te kable jako do wszystkich typów z tym gniazdem, da sie dostrzec że identiko...pytanie czy faktycznie do wszystkich bo jest napisane że muszą być sterowniki. Szukałem sterów do audigy se które miałyby taką opcje wyłaczania tyłu znalazłem tylko do win 9x heh.
    Makro1993
    Level 26  
    Więc tak: sprawdziłem to u siebie na karcie i pin 5 też jest ciągle podpięty do masy. Pin 3 jest połączony ze ścieżką. Sa dwie możliwości:
    1. Masz uszkodzoną kartę albo twoja karta nie obsługuje (Bardziej prawdopodobne).
    2. Masz uszkodzony/niekompatybilny front panel. Zrób tą przejściówkę jeszcze raz dokładnie wg. opisu na stronie i przejdź się do jakiegoś kolegi i sprawdź u niego. Jak będzie działało masz uszkodzony/niekompatybilny front panel, jak będzie to samo patrz pkt 1.
    brodaczus
    Level 11  
    Podejrzewam kartę, tzn brak w niej tejże funkcji, zainstalowałem sterowniki stąd i nie mam nadal takiej funkcji jak:
    headphone detection w zakładkach.

Kwestia zakłóceń jeszcze: zauważyłem, że jak panel nie jest przyłożony do obudowy nie występują, można okleić jakąś cienką taśmą izolacyjną lub zrobić sobie osobna zewnętrzną obudowę...
    przemcio.18
    Level 14  
    Oczywiście nie chcę wprowadzić w błąd, ale tez jestem zdania, że ta karta nie posiada opcji przełączania na front panel.

Zrobiłem kabelek i niestety nie wyłącza tylnego gniazda.
    Nawet zainstalowałem sterowniki z innego modelu modyfikowane i nie posiadam tej opcji co kolega podał w powyższym foto.

Aha i 5pin to również Ground patrzałem po ścieżkach i mierzyłem, tak, że 3pin powinien odpowiadać za wyłączenie tylnego panelu, ale nie w tych modelach niestety, ale znając życie to koledzy coś wykombinują :D

Front Panel Audio + Sound Blaster Audigy