Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio + TV + SAT rozdzielnie na 2 pokoje

23 Sty 2009 13:35 2077 4
  • Poziom 9  
    Witam. Chciałbym spytać jak najprościej zrobić taką instalację:
    Chciałbym z jednego pokoju, gdzie mam sygnał TV oraz osobno sygnał radiowy pociągnąć tą instalacje także do pokoju obok.
    1. sygnał TV rozdzielić na 2 (jeden zostaje w pierwszym pokoju, drugi pójdzie do sąsiedniego)
    2. sygnał z radia tak samo rozdzielić na 2 (jeden zostaje w pierwszym pokoju, drugi pójdzie do sąsiedniego)
    3. połączyć sygnał z radia, TV oraz sat i puścić jednym przewodem do sąsiedniego pokoju w którym zamontuje gniazdo z wjściami na TV, radio oraz SAT.
    Jak to najprościej zrobić? Jakich użyć sumatorów czy rozgałęźników?
    Proszę o pomoc. Z góry dziękuję :)

Post był raportowany.
    Padło podejrzenie (raportującego) o podłączenie dodatkowego gniazda nie zgodnego z zawartą umową (odpłatną).

Po za tym proszę poprawić wpis zgodnie z regulaminem pkt. 15 . [SP5ANJ]
    Wypis z regulaminu :
    15. Wszyscy polscy użytkownicy forum podlegają tej samej ocenie w zakresie: poprawnej pisowni, ortografii i sposobu logicznego formułowania myśli. Nie jest stosowana żadna taryfa ulgowa dla użytkowników z różnymi dysfunkcjami w tym zakresie.
  • Specjalista elektryk
    Witam

Dość dziwny powód raportu - przecież autor wątku nie pisał czy ma TV kablową, czy inną platformę cyfrową :|

laycik :arrow: uporządkuj swój opis, najlepiej narysuj schemat obecnej instalacji + schemat docelowy jaki chcesz efekt uzyskać.
    podaj jakie masz źródła sygnału SAT i zwykłej TV.

pzdr
  • Poziom 9  

Tak mniej więcej to wygląda. Sorki nie mam zdolności artystycznych :)

A tak chce żeby było

Czyli połączyć sygnał radio, TV oraz SAT na jeden kabel a następnie w drugim pokoju go rozdzielić.
  • Specjalista elektryk
    Witam

Nie wiem czy dla konwertera QUAD są odpowiednie sumatory - niech inni się wypowiedzą.

Żeby nie mieszać, i mieć poprawnie zrobioną instalację -założyłbym konwerter Quatro, do tego multiswitch 5/4 - czyli do każdego pokoju prowadzisz osobny przewód , na jego końcach montujesz gniazdko SAT końcowe. Masz wtedy sygnał SAT, TV i radiowy osobno.

Pzdr
  • Poziom 9  
    Dlaczego ma nie być sumatorów? Takie sumatory jak np dla Twin ;)
    Bardziej mi chodzi o to jakimi polaczyć/rozdzielić sygnał radiowy zeby go połączyć z TV...