Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Harman Kardon AVR 435 + Avance Omega 509 i inne dylematy...

ArturG75 23 Jan 2009 14:43 3296 4
    ArturG75
    Level 9  
    Dzien Dobry,

Witam Wszystkich serdecznie jako nowy uzytkownik forum. Z racji tego, ze uzylem wyszukiwarki i nie znalazlem odpowiedzi na interesujace mnie pytania prosilbym o porade Kolegow Foromowiczow.

Zagadnienie:
    Posiadam zestaw glosnikow Avance Omega 509 + (chyba) 501 + 504 wersja mkI. Do dzis gra to wszystko na jakims niskim modelu amplitunera Yamahy + DVD Pioneera (525 czy tez 535 a moze 555? cos z SACD). Kable to jakies ATS'y (chyba 200 z przodu i 75 reszta). Z racji tego ze amplituner zaczal mi szwankowac (potencjometr, 1 mocowanie wejscia glosnikowego) postanowilem zmienic sprzet i zupelnie spontanicznie nabylem Harman Kardon AVR 435 - prosze nie oceniac takiego rodzaju zakupu :D Naszlo mnie i chcialem cos zmienic to sobie kupilem, a ze cena byla ok... :| A teraz pytania :D:

- 509 maja chyba impedancje 4 ohm a ten amplituner jakos tak wolalby 8 ohm - czy mozna podlaczac czy nie wolno tego zrobic?
    - jak taki zestaw zagra w ogole? przeznaczenie 50/50 muzyka/kino?

Czy jest jakas zyczliwa osoba na forum, ktora pomogla by mi to wszystko podlaczyc i wlasciwie ustawic (Warszwa)? Oczywiscie przywioze-odwioze, napijemy sie czy cos... :-)

Caly zestaw kupilem juz jakis czas temu (chyba w 2002 roku, w miedzyczasie wymienilem DVD). Glosniki na tamte czasy byly niezle. Pewnie sporo sie od tego czasu zmienilo. Sluszalem tez cos o tuningowaniu glosnikow - warto to robic czy lepiej kupic cos innego?

Jesli cos innego to co byscie polecili do tej konfiguracji (sam przod o ile reszta moze zostac)? W 2002 podobaly mi sie Sparki AudioPhysics ale byly wtedy dla mnie za drogie... Mysle, aby glosniki dobrze graly przede wszystkim w stereo bo pewnie wtedy i w kinie dadrza rade... Powinny grac dobrze i precyzyjnie rowniez wtedy jak nie slucha sie glosno ale i jak jest glosno powinny dawac rade. Muzyka rozna od jazz, pop, rock do tego co slucha moj syn na Vivie i MTV - czyli dosc uniwersalnie. Pomieszczenie jakies 25-30m2. Kolumny powinny stac w miare blisko scian... zona non stop mi je przysuwa z powrotem jak odsune (a przy 509 to istotne). Budzet... nie wiem tak zebym z butow nie wyskoczyl... do 4000PLN (dopuszczam sprzet uzywany o ile ma to sens).

Z gory bardzo serdecznie dziekuje wszystkim za pomoc. Osoby pragnace pomoc z podlaczeniu - prosze o kontakt mailowy albo tel 514 222 907.

Dziekuje i zycze milego weekendu !
    Artur
    Artur k.
    Admin of Audio group
    ArturG75 wrote:
    - 509 maja chyba impedancje 4 ohm a ten amplituner jakos tak wolalby 8 ohm - czy mozna podlaczac czy nie wolno tego zrobic?

Z tego co znalazłem w sieci wynika, że kolumny mają 6Ω, co jest napisane z tyłu na tabliczce znamionowej? Proszę sprawdzić także co jest napisane w instrukcji obsługi amplitunera.
    ArturG75 wrote:
    Sluszalem tez cos o tuningowaniu glosnikow - warto to robic czy lepiej kupic cos innego?

Najlepszy sposób na tuning kolumn, krok po kroku:
    - Sprzedać stare kolumny
    - Kupić nowe kolumny

I wszystko w temacie :)
    ArturG75
    Level 9  
    dziekuje Artur k. oczywiscie sprawdze jak oznaczone sa glosniki jak rowniez co jest w instrukcji amplitunera jak tylko wroce do domu i zajme sie podlaczeniem... na razie rozgryzam temat z daleka od domu :-)

6ohm z tego co wiem maj Omegi w wersji MkII, no ale zobnaczymy.

A jakie kolumny polecilbys/polecilibyscie w miejsce 509-tek?
    Pablo1964
    Moderator
    AVR435 (sam go mam) sprawdza się w kinie i w dynamicznej muzyce z serią JBL E.
    ArturG75
    Level 9  
    jeszcze jedna rzecz dotyczaca AVR435 - czy on ma wyjscie na iPod Bridge... ? wydawalo mi sie, ze powinien miec ale jakos nie moge znalezc...

btw - sprzet podlaczony i gra b.fajnie - wielka przepasc pomiedzy stara Yamaha 430...