Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DSC PC6010 - "niskie napięcie COMBUS-a"

mekkki 22 Sty 2009 18:24 1902 7
  • #1 22 Sty 2009 18:24
    mekkki
    Poziom 11  

Mam problem z 6010, centrala podaje na wyjsciach zasilajacych tylko 11,4V mimo ze niema podlaczonego zadnego obiazenia. z tego powodu jest usterka "zbyt niskie napiecie combusa". moze ktos z forumowiczow poradzil sobie z taka usterka, moze wymiana jakiegos elementu na plycie glownej by pomogla? pozdrawiam

0 7
  • #2 22 Sty 2009 23:09
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Chcesz sam lutować płytę? To w pierwszej kolejności elektrolity w zasilaczu
    Na początek odepnij wszystko (nawet akumulator) i zostaw klawiaturę na krótkich kablach. I sprawdzaj zasilania - może jakiś moduł coś obciąża.
    Akumulator też sprawdź.

0
  • #3 23 Sty 2009 07:30
    mekkki
    Poziom 11  

po wypieciu wszystkiego jest ten sam efekt, na aku tez idzie za male napiecie bo okolo 11,5v, centrala jest nowa z serwisu, moj blad ze nie sprawdzilem napiecia zasilania tej nowej plyty na samym poczatku tylko dopiero jak wymienilem stara na nowa gdy wszystkie moduly byly juz wpiete, na plycie glownej moglbym cos przelutowac gdybym wiedzial ze to pomoze. pozdrawiam

0
  • #4 23 Sty 2009 13:11
    mrozik552
    Poziom 12  

tez nawalczylem sie z niskim napieciem combus w 6010, w pewnym momencie nawet plyte wymienilem. ale akurat byla to moja wina, za duzo urzadzen zamontowalem z za malo zasilaczy. przechodzac do Twojego problemu mozliwe jest ze problem powoduja te kable w podwojnym ekranie. Zwieksza sie wtedy indukcyjnosc w srodku kabla i ewentualne maja miejsce, jak to kolega powiedzial "nieustalone" stany. jesli nie ma po drodze rozdzielni elektrycznej to moze trzeba by z tego zrezygnowac. Zreszta raz na pol roku do tak duzego systemu trzeba zajrzec, tak wiec 2 terminy konserwacji masz juz ustalone

Moderowany przez sharp:

Jakie kable w podwójnym ekranie?

0
  • #6 23 Sty 2009 17:58
    s6spn6
    Poziom 24  

a mogę wiedzieć co ci pisze w DIAGNOSTYCE ??

0
  • #7 23 Sty 2009 20:51
    Sławek_H
    Poziom 12  

witam
    problem tkwi w zasilaczu, ja wymieniłem płytę na gwarancji i na nowej mam napięcie 13,56V przy obciążeniu modułami klawiatury i mocy. Podejrzewam, że na uszkodzonej płycie źle działają stabilizatory zasilacza. Podczas diagnozy systemu stwierdziłem oprócz niskiego napięcia combusa brak ładowania akumulatora. Usterka uwidoczniała się w momencie dezaktywacji podsystemów.

0
  • #8 24 Sty 2009 12:20
    mekkki
    Poziom 11  

w diagnostyke z klawiatury nie wchodzilem ale na kompie 6 modulow (4 moduly wejsc i 1 klawiatura i 1 modol zasilajacy z przekaznikami) ktore sa zasilane z centrali sa koloru czerwonego co wskazuje na niskie napiecie zasilajace, probowalem zrobic jeszcze w ten sposob: chcialem zasilic te wszystkie moduly z tego 1 zasilacza tak zeby nie wykozystywac wogole plusa combusa centrali. ustawilem 1 przekaznik w zasilaczu jako zasilacy combusa wszystko poprzeaczlem tak jak byc powinno ale po wlaniu nowych ustawien centrala zglupiala wogole, klawiatura sie resetuje, a jak juz jest to strasznie zamulona, dopiero po jakims czasie reaguje na klawisze. widze ze czeka mnie znowu wymiana na nowa plyte glowna.

tak na marginesie w serwisie AAT powiedziano mi ze rezygnuja (czy juz zrezygnowali) ze sprzedarzy tych wersji central, bo nie moga sobie z nimi "poradzic". pozdrawiam

0