Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cold reset komputera po przełączeniu monitora/tv z trybu tv

jaredj 23 Sty 2009 15:23 729 2
  • #1 23 Sty 2009 15:23
    jaredj
    Poziom 12  

Witam

Mam kartę Radeon X1950Pro, producent - jakowyś noname. Monitor/tv Samsung T240HD - jest to monitor z tunerem tv, kilkoma wejściami HDMI, SCART itp. full HD. Problem jest taki, że w momencie gdy oglądam np. tv lub coś z innego źródła i wracam do kompa następuje reset komputera - zupełny do biosu. W event logach nic nie ma. Sterowniki dla karty oryginalne od ATI, pamięci sprawne, zresztą komputer może chodzić całe dnie jeśli tylko monitor jest włączony lub wyłączony ale nie ruszam kompa.
    Czy może ktoś spotkał się z tym i wie co może być przyczyną? Jest to trochę denerwujące, nie wiem czy dodać drugi, mały monitorek jako swoisty bufor i nie wyłączać (w systemie) monitora w ogóle. Nie mam na to żadnego pomysłu.
    Doradźcie coś.

EDIT: zapomniałem dodać - nie jest to reguła - czasami przełączam się wielokrotnie i nic, czasem podejdę i jedno przełączenie - reset. Z reguły dzieje się tak gdy komputer stoi dłużej nie dotykany, czyli gdy np. z powodu reguł zarządzania energią wyłączy monitor, i wtedy, gdy poruszę myszą, monitor się budzi i jest reset. Ale nie zawsze.

0 2
  • #2 23 Sty 2009 19:31
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 23 Sty 2009 19:46
    jaredj
    Poziom 12  

To nie jest dokładnie taki problem - mój się resetuje tylko przy przełączaniu monitora, z reguły gdy dłużej stał bezczynny (no powiedzmy - coś się ściąga). Gdy pracuję i nie przełączam monitora na inne źródła sygnału - nie ma problemu.

0