Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini wieża Philips FW-390C/22 VAM 2201(Philips)

ciesla 23 Sty 2009 15:26 6142 11
  • #1 23 Sty 2009 15:26
    ciesla
    Poziom 24  

Witam! Mam pytanko odnośnie lasera VAM 2201, który dotychczas był w tej mini-wieżyczce. Czy jest możliwe, że po założeniu drugiego lasera VAM 2201/07, ponieważ wcześniejszy uległ uszkodzeniu, wiąże się to wgraniem nowej zawartości epromu? Dodam, że nowy laser nie działa. Był kupiony w sklepie wysyłkowym Impelshop za 39zł razem z mechanizmem. Proszę o pomoc!

Pozdrawiam!

0 11
  • Semicon
  • #2 23 Sty 2009 20:46
    DomanReal
    Poziom 11  

Tak to już jest z tymi pseudo wieżami... najlepiej daj sobie z tym spokój i kup porządny odtwarzacz CD "wolnostojący" - polecam Technicsy :)

Moderowany przez Artur k.:

Najlepiej jakby Kolega dał sobie spokój z takimi poradami.

0
  • #3 24 Sty 2009 01:36
    Artur k.
    Admin grupy audio

Nie ma tam gdzieś jakiejś zworki zabezpieczającej laser albo coś w tym stylu? Generalnie nic więcej się nie robi poza montażem nowego lasera/mechanizmu i zdjęciem zabezpieczeń przed ładunkami statycznymi.
    Co to znaczy, że wcześniejszy laser uległ uszkodzeniu?

0
  • Semicon
  • #4 25 Sty 2009 12:27
    ciesla
    Poziom 24  

Witam! Przepraszam, że tak długo się nie odzywałem. Laser który kupiłem nie działał od pierwszego montażu. Zworkę oczywiście odlutowałem, była na płytce obok lasera. Pan ze sklepu gdzie zamawiałem laser powiedział, że zworki w nim niema i mogłem w ten sposób uszkodzić laser i teraz mi go już nie przyjmie w razie reklamacji!
    Nowy laser ogniskuje lecz nie świeci. Wcześniejszy laser został mocno zabrudzony i to zmusiło mnie do kupna nowego, niestety niedziałającego.

Proszę o dalszą pomoc w tej sprawie. Pozdrawiam!

0
  • #5 27 Sty 2009 23:56
    Ferrari21
    Poziom 10  

Jeżeli laser nie świeci mogą być tego inne przyczyny niż sam "laser" jak to nazywacie.Proponuje sprawdzić tasiemkę łączącą płyte z głowicą lasera.

0
  • #6 29 Sty 2009 15:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 29 Sty 2009 21:05
    Czesław Kapłan
    Poziom 16  

W laserze VAM2201 usunięcie zwory polega na wtcięciu fragmentu taśmy łączacej - żadnego lutowania, obejżyj dokładnie stary laser to wszystko będzie jasne.
    Przepraszam to nie ten laser.

0
  • #8 07 Lut 2009 15:55
    ciesla
    Poziom 24  

Witam! Wstawiłem drugi mechanizm z laserem z innego źródła i płyta zaczęła się kręcić, lecz zaraz widnieje napis na wyświetlaczu ''DISC NOT FINALIZED'' Już wiem, że zworka wtym modelu lasera jest na płytce laserowej. Podejżany znów laser ponieważ reszta elektroniki ok .Czy opłaca się kombinowć dalej?...Sam zadaje sobie to pytanie. Gdzie najlepiej kupić dobry laser? Pomocy!

0
  • #9 07 Lut 2009 16:18
    Grzegorz Markowski
    VIP Zasłużony dla elektroda

Czy ten komunikat pojawił się przy próbie odtworzenia oryginalnej płyty? Czy może płyty nagrywanej w nagrywarce komputerowej?

GM

0
  • #10 07 Lut 2009 17:47
    ciesla
    Poziom 24  

Komunikat ten wyświetlany jest za każdym razem, obojętne czy płyta jest oryginalna tłoczona, czy CD-R nagrywana.
    Pomocy!

0
  • #11 15 Lut 2012 15:12
    solao
    Poziom 9  

Witam serdecznie.

@ciesla

Cytat:
    wiąże się to wgraniem nowej zawartości epromu?

nie.

Cytat:
    Pan ze sklepu gdzie zamawiałem laser powiedział, że zworki w nim niema i mogłem w ten sposób uszkodzić laser

Zworka tam naturalnie jest i należy ją usunąć. W innym wypadku laser nie będzie ogniskował.

@ciesla, otóż miałem dokładnie ten sam problem i ten model wieży PHILIPS. Płyty przy odczycie przeskakiwały, wszelkie czynności 'reanimacji' czytnika nie przyniosły efektu. Pozostał więc zakup nowego mechanizmu z laserem VAM2201/07 za bagatela 60 zł :|

Po wymianie dokładnie to samo co u Kolegi - "DISC NOT FINALIZED". W tym momencie głęboki oddech i analiza.

:idea: Założyłem 2 rzeczy -
    1) ze elektronika działa
    2) ze nowy laser jest sprawny.

Po porównaniu starego i nowego mechanizmu zauważyłem że nie są one w 100% zgodne, silnik SPINDLE MOTOR napędzający dysk posiada inne parametry napięć, CD nie wchodziła na właściwe obroty i sprawiał że Laser nie mógł odczytać poprawnie ścieżek nie wiem czy kluczem jest tu właśnie to oznaczenie '/07' a montowany w wieży był np 'VAM2201/01'..

Problem ostatecznie rozwiązałem tak , iż podmieniłem sam LASER na nowy pozostając na starym mechanizmie. Od tego momentu czyta CD aż miło.

Mimo iż minęło wiele czasu, ufam że komuś obecnie bądź w przyszłości porada się przyda.

pozdrawiam
    Piotr

0
  • #12 16 Lut 2012 15:44
    398216
    Użytkownik usunął konto