Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy ktoś z Was używa sprzętów Unitra?

DomanReal 28 Mar 2009 19:53 133730 576
Altium Designer Computer Controls
    User removed account
    User removed account  
  • Altium Designer Computer Controls
    marck1
    Service technician RTV
    Zwierzak81 wrote:
    Krzysztof L. wrote:
    marck1 wrote:
    głośniki Unitry z lat 70-tych - kulki

Ciekawa konstrukcja, a pamiętacie jak w latach 70/80-tych, w kawiarniach montowane były wiszące, wielkie, czarne kule z głośnikiem skierowanym w dół?

Ja pamiętam takie kule w samochodach na tylnej półce, potem weszły kanciaste kształty obudów do głośników samochodowych.

Nic ciekawego w tej konstrukcji nie ma, ale mają swój urok.
    Krzysztof L.
    Level 34  
    elektrit wrote:
    Mam też radio z Unitra Eltra, ale szumi na UKF.

Bo wiosna jeszcze nie zagościła na dobre ;) Przyjdą ciepłe dni i przejdzie jak ręką odjął.., spokojnie :lol:
    arek59
    Level 29  
    Ja byłem posiadaczem wzmacniaczy unitra, diora; WS304S, tosca 303, AT9100, AT9115, WS503, ws442, korektora FS042 i odtwarzacza CD4021. Niestety wszystko sprzedałem klientom ale nadal chodzą, wszystkie były po małym lub kapitalnym remoncie. Obecnie posiadam infinity sm 115 oraz wzmacniacz unitre ws304s w której wmontowałem STK4241.
    RobaqKRK
    Level 2  
    Ja posiadam Unitra Student 106...Nie chce go ktoś kupić w idealnym stanie
  • Altium Designer Computer Controls
    włuczykij
    Level 27  
    Ja mam zestawik kleopatra 2 Hi-Fi i do tego dwie kolumny Unitra Tonsil 40W. Na warunki domowe i tak za głośny sprzęt, jakość dźwięku na bardzo przyzwoitym poziomi:)
    arti13
    Level 32  
    Unitra WS-503, przedwzmacniacz szumi, ale cóż...;]
    Dzwięk mi się podoba :]
    Tosca 303, tak jak wyżej, lecz brzmi trochę gorzej, a kontur odłączyłem :)
    Altusy 110, wszystkie głośniki oryginalne, regenerowane.;]
    Ainaruth
    Level 12  
    a ja właśnie nabyłem radmora 5102T. Od jutra biorę się za jego regenerację..
    maras2003
    Level 29  
    Ja mam Unitre Zodiak tą nowszą wersję 2x 25W :D
    Drugiego Zodiaka z komputerem PC w środku :D
    Oraz Unitre Łze jako wzmacniacz do subwoofera :D [EDIT: To nie ŁZA, tylko ŁZR, PW 3015 :D ]
    Do tej Łzy mam jeszcze tuner ale nie mam jak go podłączyć...
    bruno_wątpliwy
    Level 11  
    PW 9013
    FS 042
    Space 86
    gra ładnie
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    otapi
    Level 25  
    ja na co dzień używam WS 418 w wersji exportowej, z francuskimi napisami ;] fabrique en pologne ;]
    poza tym gdzieś na strychu leży szpulowiec ZK120T, 2 wypasione radyjka samochodowe - SAFARI 5 i TRAMP oraz jakiś TARABAN po babci ;]
    Świr
    Level 34  
    A ja jeszcze mam WS-504B w wersji eksportowej - troszku się napociłem żeby ją zdobyć, ale za to odwdzięcza sie świetnym dźwiękiem ;)
    gaska1002a
    Level 11  
    Witam a ja uzywam zg-603:)Unitra eltra no i do tego wzmacniacz eltron 100U.Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    karasws502
    Level 17  
    Jej pytanie!

No jasne że się używa, coś w sobie mają i to nie jest ta plastikowa tandeta z media markt którą teraz promują.

Na wyposażeniu:

-Unitra ZM3000 + kolumny Tonsil małe ale 140 W osiągają idealnie oddają dźwięk tego malutkiego wzmacniacza ;)

-Diora SSL 500 + Unitra Tonsil Altus 110 zajebiaszczo gra i wygląda a zwłaszcza kolumny :D

Póki co się w inne rzeczy zagraniczne nie bawię bo polskie mi przypadło do gustu i nie zamienię tego za nic ew na inne ale POLSKIE.

Trzeba kochać co Polskie bo mało już tego zostało :(
    wojtek2856
    Level 10  
    Ja uzywan zodiaka jest to bardop świetny sprzet choc troszke stary bardo polecami ten sprzet jest boski ja w skali1na 10 daje mu 8
    User removed account
    User removed account  
    karasws502
    Level 17  
    Nie chcesz może tego PW3015 sprzedać?
    Krzysztof L.
    Level 34  
    Piotrek Majstersztyk wrote:
    Ja na swoim stanie mam... Nie rozstaje się z nimi bo przecież to co polskie to najlepsze.

Wydało się ;) Sądziłem że kręcą Cię tylko Japońskie maszyny.

p.s. Słucham ostatnio nagrań z urządzenia Altus D-60 :)
    User removed account
    User removed account  
    mdm150
    Level 27  
    Z kolei ja posiadam takie sprzęty:
    Tuner przestrojony- w miejsce oryginalnej głowicy wstawiona CET-502. Decki wymagają trochę prac.

Altus 110-średniak i bas wstawiłem nowe bo stare były kompletnie zniszczone. Wstawione oczywiście głośniki z Tonsilu takie jakie mają byc. Ta druga skrzynia basowa to samoruba ale na 2*GDN20/60/3.
    Miałem amplituner ZRK AT9115, ale poszedł w ludzi. Mam też jeszcze dwie kolumienki podobne do space86. Fotka jest gdzieś na elce.
    LuckyDj
    Level 33  
    Do kolekcji mej doszły dzisiaj kolumienki TONSIL SPACE'86 i amplituner TOSCA 303 :D
    bmisilo
    Level 19  
    Nowy nabytek M9115 z elektrośmieci nie działała pauza i dioda nagrywania. Teraz wszystko pięknie działa i ku mojemu zdziwieniu ktoś dbał o nie go bo ma zamontowaną głowicę alpsa w świetnym stanie.

Książe Radziwił
    Level 21  
    U mnie zbyt dużo by pisac , praktycznie z każdego zakładu coś
    Diora - Wieża ssl 042 , Merkury Hi-Fi
    Zrk - At 9100 , M9108 wiele sztuk oraz M9012 i M9010 , M8047
    Radmor - 5102
    Fonica - Pw 9010
    Eltra - T8015
    i wiele innych których nie chce mi się wymieniac
    Na co dzień używam Wzmacniacza Pw 9010 , Magnetofonu M9108 (nowa głowica) , tunera As 642, co jakiś czas Gramofon Altus p-100 , no i komputera :p
    c4r0
    Level 36  
    Ja od kilku lat używam Radmorka 5412 z korektorem 5471, które to można by rzec uratowałem przed złomowaniem :)
    DJ MHz
    Level 24  
    Ws432 i mildtony 80 odremontowane i podłączone do kompa i do konsoli.
    glowawojtas
    Level 12  
    U mnie do dziś każdego ranka gra przestrojona UNITRA ZRK "Kasprzak" RM221. Od niedawna zabieram się za odnowienie rodzynka plątającego się po szafie: UNITRA DIORA Amator stereo DSS-101. (Trzeba wymienić 3 żarówki i przestroić)

P.S. Po szopach szło by jeszcze znaleźć mnóstwo innych Unitryjskich sprzętów :)