Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TestoTesto
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy ktoś z Was uzywa sprzętów Unitra?

DomanReal 21 Oct 2009 20:11 122525 488
    RsNeo
    Level 19  
    U mnie standardowo i niezmiennie juz od wielu lat:

Radmor 5102, Radmor 5412 oraz dwa korektory:
    Radmor 5471 i z innej firmy: Behringer FBQ3102.

Dzwięk z tych sprzętów jest dla mnie idealny więc nie mam zamiaru zmieniać nic w przyszłości.
    Zresztą poprzedni sylweter świetnie się przy nich bawiliśmy i ten także będziemy, nie mam co szukać czegoś lepszego.

Czy ktoś z Was uzywa sprzętów Unitra?

Pozdrawiam Ren,
  • TestoTesto
    Maciejcc
    Level 11  
    Ja używam ws303 :) rozwala wszystko a jak otworzysz okno w pokoju to słychać na 200metrów :D
  • TestoTesto
    Pawel_pl
    Level 10  
    u mnie gra ws 303
    na Tonsilach Zgc 40-8-580

niby moc wzmacniacza nie duża,
    jednak na domowe warunki w sam raz :)

w piwnicy jeszcze się kurzy gramofon, tuner
    i magnetofon szpulowy;
    niestety oznaczeń nie pamiętam
    darek1212121
    Level 2  
    U mnie gra Unitra tosca 303 z głośnikami Alton 80, jeszcze do tego mam stolik Unitra diora tower 2000, jestem bardzo zadowolony z tego zestawu.
    Czebit
    Level 9  
    Unitra Wzmacniacz Stereofoniczny WS 304 S
    PZ IX
    Level 34  
    Kolumny Tonsil Dynamic Speaker HX 80 i od wczoraj po południu DIORA WS442. Tak mi się na razie spodobał, że mój harman/kardon poszedł w odstawkę. :D Nie spodziewałem się, że tak nieźle gra. Bardzo rzadko też korzystam z odtwarzacza CD (wtedy to pięknie nazywali dyskofonem) Fonica CDF 003.
    _LBX_
    Level 22  
    Quote:
    Czy ktoś z Was uzywa sprzętów Unitra ?

Jasne. Jako dawców części :D
    Żartuję :lol: Chodzi o ożywianie starych za pomocą innych z uszkodzonymi najważniejszymi podzespołami.
    kaem
    Level 27  
    W tej chwili mam chyba tylko "Amatora 2" bez układów hybrydowych oraz słuchawkowy RS-101. Kilka lat temu pytałem o jakiś filtr p.cz. FM 7x7 w serwisie, bo potrzebowałem właśnie do tego RS-101 (wiadomo, w dziecięcych latach, gdy coś źle odbierało to kręciło się wszystkimi rdzeniami aż do ich rozpadnięcia się). No i gość z tego serwisu dał mi... całego, choć niekompletnego "Amatora". Filtr wylutowałem, wstawiłem do RS-101, przestroiłem to maleństwo, jakoś tam odbiera (choć poziom szumów wyraźnie większy niż w porównywalnych kieszonkowcach zachodnich i dalekowschodnich). A "Amator" poszedł do piwnicy...
    Pewnego dnia niedawno, z nudów przytargałem znów "Amatora". Wyciągnięty filtr wstawiłem ze zwłok płytki jakiegoś MK2500 (niedokładnie ten sam numer, ale też p.cz. FM). Po długim kombinowaniu, udało się uruchomić cichy odbiór na zakresach AM, UKF nadal milczał. Kupiłem więc w "sklepie na rogu" NOS-a UL1211 na wymianę za jakieś grosze (sam się zdziwiłem, że to jeszcze mają). Po kilku godzinach strojenia (bez przyrządów oczywiście, nie licząc transmiterka Vakoss Songbird), doprowadziłem AM i FM do stanu używalności. Do tego oczywiście naprawa linki skali, oświetlenia, itp. Głowica była już przestrojona.
    Pozostał brak końcówek mocy. Chyba wstawię jakiś kit na TDA. 2x7 watów wystarczy, nie ma co przeciążać zasilacza jakimiś znacznie większymi mocami.
    PZ IX
    Level 34  
    kaem, trzeba było wcześniej mówić, że nie masz GML 026/2 :P Niedawno wywalałem dwie sztuki, raczej sprawne... być może gdzieś je jeszcze mam, ale już sfatygowane w środku (nieostrożnie dłubałem wkrętakiem).
    User removed account
    User removed account  
    kaem
    Level 27  
    PZ IX wrote:
    kaem, trzeba było wcześniej mówić, że nie masz GML 026/2 :P Niedawno wywalałem dwie sztuki, raczej sprawne... być może gdzieś je jeszcze mam, ale już sfatygowane w środku (nieostrożnie dłubałem wkrętakiem).

Jeżeli jest prawdą, że GML lubią padać bez powodu, to odpuśćmy sobie.
    Tojtas
    Level 20  
    Jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn ZgC 30-4-56 i Unitry Amatora 2b :) Najlepsze jest to że to kolumny kumpel wywalił bo nie miał miejsca w domu a wzmacniacz leżał w elektrośmieciach.
    bmisilo
    Level 19  
    Widzę że nie tylko ja uczęszczam na elektrośmieci.Może po świętach coś przybyło sprawdzę.Też mam Amatora 2b właśnie z elektrośmieci. :D
    User removed account
    User removed account  
    Krzysztof L.
    Level 34  
    "Przepięknie", bo to ZG-15c ;) Dobra i prosta konstrukcja. Dobry, celulozowy reproduktor wysokotonowy (wypchany watą w zamkniętym koszyku). Zamknięta obudowa (bez żadnych tam "dziur BR", tak nagminnie ostatnio stosowanych, gdzie się da, aby przynajmniej wizualnie "poprawić wydajność", celem kruszenia ścian :)
    PZ IX
    Level 34  
    Krzysztof L. wrote:
    "poprawić wydajność", celem kruszenia ścian :)

No, bez przesady :P Faktem jest jednak, ze obudowa zamknięta na średniej klasy głośniku sprawia, ze bas jest w moim odczuciu szybszy. Tak przynajmniej słyszę na moich Rema'ch, a to jest bardzo budżetowy sprzęt. To samo ZG20C - jakoś tak bardziej punktowo basy grają.
    Książe Radziwił
    Level 21  
    U mnie doszły Kolumienki Zg30c201 - Rewelacja.
    bmisilo
    Level 19  
    Ooo zapomniałem u mnie doszło też trochę sprzętu Unitry: drugi wzmacniacz WS311D TRAWIATA do kompletu tuner nie pamiętam nazwy bo na strychu jest i radio GONG to z tym zegarkiem kartkowym.
    kaem
    Level 27  
    Szkoda, że zegary i radiobudziki kartkowe nie przyjęły się w PRL. Pokolenia urodzone w pierwszej połowie wieku XX, wolały wstawać do roboty przy budzikach tarczowych, a radio odpalać ręcznie :-) Inna rzecz, czy krajowy przemysł dałby radę z produkcją mechanizmów kartkowych, gdy brak dewiz uwalił ich import z Japonii...
    Zresztą później wchodziły już zegary LED, do których z kolei brakowało scalaków...
    User removed account
    User removed account  
    Futrzaczek
    Admin of Retro group
    Zatem mogę powiedzieć, iż jestem szczęśliwcem :) Po trzech latach poszukiwań mam wszystkie trzy polskie odbiorniki z kartkowcami - Adam, Chronos i Gong :D
    Przy czym ten pierwszy od trzech lat budzi mnie śpiewnym brzdąkaniem PR1 na 225kHz.

Bardzo trwałe mechanizmy. Niedokładność chodu jest poniżej 1 minuty / miesiąc - lepiej niż coponiektóre zegary kwarcowe.
    maniek1633
    Level 9  
    Witam.
    Ja korzystam ze wzmacniacza diora ws4421 + Equalizer diora fs 0421,do tego 2 NOWE(bo to jest chyba najważniejsze) kolumny 160W i jestem z tego zestawu bardzo zadowolony.Wzmacniacz przeżył już chyba 5 18`stek i dalej sprawóje się znakomicie;p
    bimberboy32
    Level 18  
    Witam
    Używam zestawu Midi line (wzmacniacz ws 354A tuner as 254 i magnetofon mds 456), do tego kolumny zgb 70-8 684 (alton 70) bądź/i zestawów głośnikowych zgb 30-8-901. Bardzo dobry sprzęt.
    Pozdrawiam.
    elektro1
    Level 10  
    W domu mam jeszcze ampli AT9100 i deck M9108 do tej pory zadziwia mnie brzmienie,ten sprzęt ma duszę.Prostota konstrukcji sprawia że niemal każdy może je naprawić co czyni je niemal wiecznymi.Radio przestrojone na wyższe FM działa doskonale.
    kaem
    Level 27  
    Teraz będę czasami używał "Amatora 2", bo właśnie ze stanu śmietnikowo-dawcoczęściowego, doprowadziłem go do stanu używalności (nowa końcówka mocy, jako takie zestrojenie, itp).
    bmisilo
    Level 19  
    A końcówka oryginalna GML czy jakiś inny układ w Twoim Amatorku ?
    kaem
    Level 27  
    bmisilo wrote:
    A końcówka oryginalna GML czy jakiś inny układ w Twoim Amatorku ?

Sanyo LA4280. Opis i zdjęcia znajdziesz w moich ostatnich postach.