Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z ładowaniem baterii wkrętarki

23 Sty 2009 18:27 5153 4
 • Poziom 15  
  Witam,
  około miesiąc temu zakupiłem sobie wkrętarkę akumulatorową 18V "no name" za symboliczną kwotę. Wszystko ok gdyby nie ładowanie akumulatora. "Akumulator" składa się z 12 połączonych szeregowo "paluszków" Ni-Cd 1,5V (tak pisze na nich:P). Do ładowania służy zasilacz 18V 400mA. Prąd wyjściowy to 19,2V. Baterię umieszczamy w podstawce, w której jest dioda pokazująca ładowanie. Problem jest taki, że dioda przygasa całkowicie gdy akumulator ma 17V i więcej nie ładuje (7 h w ładowarce i nic więcej nie osiągnięte, w papierach -po 4h ma być naładowane). Czy to normalne żeby 12 "paluszków" miało max 17V? Czego to wina?
  Pod spodem zdjęcia.
  Problem z ładowaniem baterii wkrętarki
  Problem z ładowaniem baterii wkrętarki
 • Poziom 27  
  Posprawdzaj po kolei każde ogniwo bo wystarczy że jedno nie trzyma i cała bateria kuleje, ponieważ wszystkie paluszki są połączone szeregowo.

  powodzenia........
 • Poziom 21  
  Siemanko . Muszę Cię zmartwić ale maksymalne napięcie tego typu ogniw nie powinno przekraczać [ nie może ] 1,5 V na ogniwo . Objawy tego typu pojawiają się jeżeli pada któreś z ogniw [niekoniecznie jedno]. Łatwo to sprawdzisz mierząc napięcie podczas ładowania . Oczywiście jest problem gdy ,, pada '' ogniwo , ponieważ trzeba wymienić wszystkie [oczywiście tak nakazują wszystkie teorie i zasady - aaallleee ] .Ps. najczęściej ,, siadają '' zewnętrzne ogniwa .
 • Poziom 12  
  Witam. Padnięte lub uszkodzone ogniwa należy sprawdzać po naładowaniu całej baterii, a napięcia ogniw mierzyć (pod obciążeniem).
 • Poziom 15  
  W jednym akumulatorze są 2 padnięte ogniwa. Natomiast w 2 akumulatorze wszystkie ok. Napięcie podczas ładowania przez ok 5 minut trzyma się na poziomie 4-5 V potem spada do 1V i niżej. Czy tak powinno być?

  Edit:
  Dioda przygasła że ledwo świeci a napięcie znowu 4-5V.