Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samoczynne otwieranie tylnej klapy VW Touran 2004

23 Sty 2009 18:37 20132 12
  • Poziom 9  
    Witam,
    Od kilku dni zarowno podczas postoju, jak i podczas jazdy nieustannie otwiera sie tylna klapa bagaznika.
    Nie umiem powiedziec czy zamek sie raz otwiera, raz zamyka - slychac klikanie, prace zamka, z rozna czestotliwoscia.
    Podczas jazdy wystarczy, ze raz sie otworzy i juz caly czas piszczy sygnalizacja, ze mam niedomkniety bagaznik - dostaje bialej goraczki na ten dzwiek...
    Dodatkowe objawy:
    - blokuje sie otwieranie bagaznika (jest otwarty-zablokowany, po pewnym czasie jak probuje otworzyc to przy nastepnym "kliknieciu" moge otworzyc bagaznik)
    - czasami nie dziala tylna wycieraczka i spryskiwacz.
    Polegly na tym temacie dwa warsztaty - jedyne, co wiem to, ze mechanicznie zamek jest ok.
    Moze ktos zna warsztat lub elektryka w Warszawie, ktory juz rozwiazywal taki problem?
    Moglby ktos pomoc?
    Z gory dziekuje,
    J.
  • Poziom 33  
    uszkodzenie wiązki tylnej klapy lub modułu komfortu
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    Miałem to samo w passacie 2006 w moim przypadku pomogła wymiana sterownika komfortu
  • Poziom 31  
    Zdejmij tapicerkę i odepnij z wiązki "klamkę" (przycisk)
  • Poziom 27  
    jedz z tym do serwisu moze byc sprawa zmiany oprogramowania ,jesli oczywiscie nie ma bledow w sterowaniu
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    brandy-p napisał:

W tamtym passacie mimo odpięcia mikrostyku klamki usterka też występowała
  • Poziom 31  
    carrier napisał:
    brandy-p napisał:

W tamtym passacie mimo odpięcia mikrostyku klamki usterka też występowała

W Twoim przypadku nie pomogło , a w moim tak(widocznie inna przyczyna). Odpięcie tego mikrostyku nie jest jakąś skomplikowaną operacją, dlatego warto spróbować.
  • Poziom 9  
    Bardzo kolegom dziekuje za podpowiedzi, wiem juz co moze byc przyczyna... tylko jakis serwis do polecenia w Warszawie potrzebuje, ktory bedzie wiedzial, co z tym zrobic (dwa juz probowaly i nic).
    Nie jestem w stanie sama tego wykonac, nawet przy tak precyzyjnych podpowiedziach, jakie mozna na tym forum otrzymac :)
    J.
  • Poziom 27  
    Podobno w bielsku są dobrzy
  • Poziom 33  
    Odepnij switch tylnej klapy i pojeździj. Jeżeli usterka nie wystąpi wiesz co wymienić.
  • Poziom 1  
    Witam, w touranie 2004 mam podobną sytuacje klapa samoczynnie się otwiera, na początek rozebrałem tapicerkę wykręciłem z klapy "klamkę", rozebrałem, myślałem że zwariował mikrostik ale to nie on, po sprawdzeniu miernikiem jest wszystko ok zwarcia niema i podaje sygnał do otwarcia klapy, robiąc zworkę na samej wtyczce klapa się otwiera ale tylko przez moje zwarcie, po odłączeniu wtyczki faktycznie nie otwiera się klapa sama.
    W wolnej chwili u znajomego podłączyłem wag-a i wyszło że jest uszkodzony moduł komfortu opis (zwarcie do masy) po skasowaniu błędu klapa działała normalnie przez 3 dni i teraz nie wiem co kupić czy moduł komfortu czy klamkę do otwierania bagażnika

ps: na samo otwieranie klapy bagażnika jest też doraźny sposób, a mianowicie zaraz po zajęciu miejsca za kierownicą i zamknięciu drzwi zamknąć centralny zamek przyciskiem na drzwiach i wtedy klapa się nie otworzy albo tak jak ktoś powiedział wypiąć wtyczkę.

pozdrawiam Marcin
  • Poziom 11  
    wymiana zamka pomoże ASO 160 zł, a wycieraczka i spryskiwacz nie działają ponieważ klapa jest otwarta i niema masy.
  • Poziom 11  
    Witam turan wyjechał moduł komfortu naprawiony centralny działa klapa działa szyby naprawione walka skończona jak by ktoś potrzebował pomocy dzwonić tel post wyżej ale jednak turan to marne auto jak na vw bo błędów masa pozdrawiam