Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt Car 300 Safe na wyświetlaczu

holek1980 23 Jan 2009 19:33 8013 12
 • #1
  holek1980
  Level 10  
  Dziwna sprawa. Sam osobiście (jakieś 2 lata temu ) wyjąłem radio z auta. Radio działało. Nie mogłem zamontować nowego więc chciałem wstawić je z powrotem. Okazało się, że potrzebny jest kod. W związku z tym, że nie miałem dostępu do netu w danej chwili a przede mną była długa trasa skorzystałem z pomocy speca. Zamontował nowe wszystko grało. Teraz w związku z kradzieżą wsadzam stare "niezawodne" radio a tam "SAFE" i nic wiecej. Cała procedura z zapłonem AS i włączeniem przebiegła prawidłowo. Pozostawiłem włączone radio na całą noc. Wyłącza się automatycznie po ok 3h. Nie ma przecież opcji, żeby nie podejmując próby wpisania kodu radio się zablokowało!? Właśnie wóciłem z salonu OPLA. Telefonicznie Pan obiecywał cuda. Na miejscu rozłożył ręce i powiedział, że nic nie pomoże. Poradzł jakiś garażowy warsztat, ale tam kasują ponad 100 - 150pln. Za radio warte ok 50 pln troszke drogo. Czy ktos ma jakiś pomysł? Ręce mi opadają, czytałem już chyba wszystko. Proszę o poradę.
 • #2
  szapet
  Level 21  
  Witam jeśli radyjko pokazuje safe to jeszcze raz spróbuj, włącz zapłon w samochodzie najpierw naciśnij AS i trzymaj a teraz załącz radyjko nie puszczaj przycisku AS usłyszysz piknięcie w głośnikach i na wyświetlaczu będzie 1000 , jeśli nikt się nie bawił tym radyjkiem powinno puścić, jeszcze jedno możesz mieć uszkodzoną gumkę pod przyciskiem AS i wtedy nie wprowadzisz radia w tryb wpisywania kodu pozdrawiam.
 • #3
  holek1980
  Level 10  
  Tą procedurę przerabiałem już. Słychać piknięcie ale pokazuje się safe bez niczego. Kończą mi się pomysły. Jakby gumka była walnięta to by raczej nie było "bleep" w głośnikach prawda? Nie ma opcji by ktoś inny i w innym aucie bawił się radiem!
 • #4
  szapet
  Level 21  
  Witam ciekawy przypadek masz z tym radyjkiem a jak piknie spróbuj nacisnąć jedynkę.
 • #5
  antena
  Level 20  
  Pierwsza sprawa to musisz miec właczaną stacyjkę zeby radio sie same nie wyłaczyło.Drugi temat to sprawdzić czy nie ma przeróbki zmiany plusa po stacyjce.Jak to nie pomoże to odb na stół warsztatowy.
 • #7
  X-Mikex
  Level 12  
  z tego co mi wiadomo o radiach blaupunkta...
  Takowego używam to blokada radia zalączana jest po 3 nieudanych probach jego rozkodowania... nie ma zwiazku czy sa 2 plusy w kostce czy nie ma. Blokada ta jest załączana na pewien okres uniemożliwiając ponowne wbijanie kodów... Tym bardziej dziwi mnie, że w serwisie Opla kierują do speców od "łamania szyfrów"
 • #8
  holek1980
  Level 10  
  Zapłon miałem włączony i radio pomimo tego się wyłączało. Nie wiem o co chodzi z tymi dwoma plusami więc jeżeli koledzy byliby uprzejmi dokładnie opisać chylę czola. Dodam, że nie ma opcji by ktokolwiek wbijał kod do radia. O co chodzi z tym warsztatem?
 • #9
  szapet
  Level 21  
  Witam kolego jeden plus idzie bezpośrednio z akumulatora, drugi masz po przekręceniu stacyjki powinieneś mieć oba zasilania podłączone prawidłowo chyba że było zamontowane inne radio i ktoś przepiął kable w kostce,posprawdzaj sobie na spokojnie miernikiem lub żarówka dwa kabelki i zobaczysz jak wychodzi zasilanie z kostki a tu masz link do strony http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/dolkab.htm bardzo profesjonalna stronka z opisami pozdrawiam.
 • #10
  holek1980
  Level 10  
  Dzięki. Zerknę na kostkę i dam znać. Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to będzie bosko.
 • #11
  holek1980
  Level 10  
  Witam.
  Jestem zbyt zielony by stwierdzić to dokładnie. Plus jest w kostce przy włączonej i wyłączonej stacyjce. Do kostki dochodzą dwa czerwone przewody. Kostka nie była rozbierana gdyż skradzione radio bez problemu pasowało do fabrycznej kostki. Kodu jak wbić nie mogłem tak nie wciąż nie mogę. Czy ktoś ma jakieś inne pomysły? Czy istnieje możliwość wymontowania jakiegoś elementu odpowiedzialnego za kod?
 • #13
  Tomek Włodarczyk
  Service technician RTV
  holek1980 wrote:
  ...Jestem zbyt zielony by stwierdzić to dokładnie...


  Kolego, masz wszystko podane na tacy. Koledzy napisali Ci dokładnie jak ma się zachowywać i jak się zachowuje radio w określonych sytuacjach. Jeśli nie możesz Sobie poradzić, a możesz sobie nie radzić jeśli masz uszkodzenie np. w eeprom-ie odbiornika, ratuje Cię tylko serwis. Może być nawet cyt. "garażowy", byle był tani i skuteczny :) Temat uważam za wyczerpany i zamykam. Regulamin punkt 16.