Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

koncowka mocy LA 4743k w radiu JVC KD-S9R

chrupkus 23 Sty 2009 19:41 834 2
  • #1 23 Sty 2009 19:41
    chrupkus
    Poziom 18  

Wydawołoby sie prosta sytuacja, rozbieram radio, patrzę w końcówce mocy dziura, w radiu nie widać śladów odwrotnego podłączenia zasilania itd... Montuje nowa końcowkę, a tu niespodzianka - działają dwa kanały 2 i 4. pozostałe daja napiecie 12 V. pod kątem zwarć wszystko sprawdziłem, dodatkowo wszystkie masy, elektrolity, przelotki w laminacie, odłączalem wejścia - dalej na wyjściu 12v. końcówka nie ma pozwieranych wyjśc do "+" zasilania. Na sprawnych wyjściach napiecie ok. 3V względem masy co odziwo jest prawidłowym napięciem wg pdf. Natknął się ktoś może na coś takiego?? czy miałem pecha i trafiła mi sie uszkodzona końcówka?? Nie mogę się podpiąć oscyloskopem czy się coś przypadkiem nie wzbudza bo do oscyloskopu będe miał dostęp dopiero za tydzień. Aplikacja tej końcówki tez złożonościa nie grzeszy.... pdf zamieszczam https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2062910#2062910

Dopisz model radia w tytule. [TW]

1 2
  • #2 23 Sty 2009 22:30
    waldi58
    Poziom 23  

Obstawiam kiepską końcówke mocy. Ostatnio jakaś dziwna seria końcówek u różnych producentów -a raczej dostawców. Miałem jak nigdy zaszczyt montowania 3 różnych końcówek ( ten sam typ ) w jednym radiu . Dopiero egemplarz kupiony w ASWO zadziałał prawidłowo. Reszta albo nie odpaliła na żadnym kanale albo na jednym. Aplikacja w porządku.

0
  • #3 26 Sty 2009 23:03
    chrupkus
    Poziom 18  

hmm... kupowalem ją u www.Lewandowscy.pl i kosztowala ona ok 17zl, w aswo kosztuje jak dobrze kojarzę ok 28zl, to może o czymś świadczyć................ Chyba wstawię TDA 7454 - nigdy z ta końcowką problemu nie miałem - pare małych zmian i powinna śmigać, bo jednak jednej końcówki w aswo nie oplaca mi sie zamawiać. http://elenota.pl/d.php?pid=116405&pdf=1775

0
  Szukaj w 5mln produktów