Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Astra II 2.0DTI 2000r sterownik nawiewu i klapy

23 Jan 2009 20:52 5093 8
 • Level 28  
  witam
  dziś pokazał mi sie problem w samochodzie Astra II 2.0DTI 2000r - szyby bardzo parują nawet na max nawiewie, filtry sa ok dlatego wydaje mi sie ze to kwestia sterowania klapy która przełącza powietrze z zewnątrz/wewnątrz. Co prawda żarówka na przycisku świeci sie ale nie słychać żeby ta klapa sie zamykała i otwierała. Czy ona jest sterowana bezpośrednio z tego przycisku obok klimatyzacji czy po drodze sa jakieś przekaźniki sterowniki itp? Czy może jest od tej klapy jakiś bezpiecznik?
 • Level 28  
  ok, a czy jakieś bezpieczniki? Zapytam profilaktycznie - przy przełączeniu wewnętrzny/ zewnętrzny obieg słychać znaczna różnice szumu w aucie? Przystawiałem ucho z prawej strony kolo nawiewu i po przyciśnięciu przycisku nic właściwie sie nie działo, nic nie było słychać
 • Level 20  
  trzeba wyjąć schowek i klapę z silniczkiem cyrkulacji masz na wierzchu. często padają te motorki
 • Level 25  
  Jak padł ci ten silniczek to mam taki info na pw.Dodam jeszcze ze te typy tak maja (to jest bardzo hermetyczne auto) a sterowanie ta klapa uzależnione jest od położenia pokretła nawiewu (sa tam microswitch w srodku )
 • Moderator of Cars
  W pozycji nawiew tylko na przednią szybę nie da się włączyć obiegu zamkniętego.

  Swoją drogą nie wiem czy to usterka czy efekt oszczędności ale u ojca w Astrze ten siłownik nie ma żadnego wyłącznika krańcowego/przeciążeniowego - chodzi bez przerwy i bardzo się nagrzewa, tzn. przełącznik tylko zmienia polaryzację napięcia idącego na silnik ale napięcie zawsze jest podawane, nawet jak siłownik jest w skrajnej pozycji.
 • Level 11  
  zamiast wyłączników krańcowych można w mydelniczce z silniczkiem zamontować wyłącznik czasowy
  Astra II 2.0DTI 2000r sterownik nawiewu i klapy
 • Level 18  
  Odgrzeję temat.
  Czy faktycznie nie ma żadnego wyłącznika silniczka kiedy dojdzie do pozycji krańcowej?
 • User removed account