Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skaner z urządzenia wielofunkcyjnego

haker 21 23 Sty 2009 21:58 2812 9
  • #1 23 Sty 2009 21:58
    haker 21
    Poziom 9  

Witam, z góry przepraszam, gdyż nie wiem czy to dobre miejsce na mój wątek. Do rzeczy: posiadam urz. wielofunkcyjne HP PSC 1510, w którym nawaliło sprzęgło. Oddałem do naprawy (zwykły serwis, bo gwarancja już się skończyła) po 2 tygodniach dostałem z powrotem, bo nowych nie ma, a wymiana na jakieś z używanej ok.100 zł. Wolę kupić nowe z gwarancją. Jednak po odebraniu z serwisu jest ono w gorszym stanie, jakieś takie porozkręcane. Chodzi mi o to, że chciałbym wyłączyć funkcję drukarki i korzystać chociaż z samego skanera, który był sprawny. Może macie schemat do tego, to wystarczyło by coś rozłączyć i zainstalować w systemie jako tylko skaner. Po prostu żal mi to wyrzucać, a mając skaner mogę więcej kasy wyłożyć na lepszą drukarkę (może nawet laserówkę mono).
    Z góry dzięki za pomoc:)

0 9
  • #2 23 Sty 2009 22:04
    Xylometazolin!
    VIP Zasłużony dla elektroda

Instalujesz sterowniki do całego urządzenia i korzystasz tylko ze skanera ;)

Sam mam laserówkę i skaner w urządzeniu wielofunkcyjnym... i korzystam z niego tak jak napisałem.

0
  • #3 23 Sty 2009 22:08
    haker 21
    Poziom 9  

Już tak próbowałem, tyle że nic nie działa, bo cały czas mruga panel kontrolny(w sumie wszystko co świeci na urządzeniu) i w systemie nic nie da się zrobić, właśnie skaner nie działa. Jak bym wiedział, że w serwisie tak zepsują, to wolałbym sam to zrobić, przy okazji się dokształcić.

0
  • #4 23 Sty 2009 22:11
    Xylometazolin!
    VIP Zasłużony dla elektroda

Skoro serwis zniszczył - idź złóż reklamację.

0
  • #5 23 Sty 2009 22:23
    haker 21
    Poziom 9  

To było jakieś 3 miechy temu, w dodatku ja p*****czę taki serwis, co za 100zł z innego używanego zrobią bez gwarancji. Bardziej opłaca się kupić ruinę na allegro i samemu kombinować. Jednak teraz wolę kupić laserówkę, bo bardzo dużo drukuję, a sam skaner by też się przydał.

0
  • #6 24 Sty 2009 13:55
    endriuf
    Spec od drukarek

Myślałeś, że serwis zrobi ci za darmo? Oni z tego żyją. Kupno używanej części też kosztuje. Plus robocizna. Wcale dużo ci nie policzyli. A że, nowych części nie ma to na używane nie mogą dać ci gwarancji. Wiedza kolego kosztuje.

0
  • #7 24 Sty 2009 19:05
    haker 21
    Poziom 9  

Dobra, nie rozwodźmy się nad tym serwisem, bo nie tego tyczy się ten wątek, ale odzysku skanera z całego urządzenia.

Właśnie ją rozbieram i potrzebuję pomocy, tzn. odkręciłem boczne ścianki, ale nie wiem jak zdjąć górny panel i pokrywę skanera. w instr. jest napisane, ale to nie chce zejść boję się , żeby nie rozwalić

0
  • #8 26 Sty 2009 20:57
    endriuf
    Spec od drukarek

Od góry, blisko pokrywy skanera odkręcasz dwie śrubki. Następnie odchylasz od tyłu do siebie, cześć z szybą i odpinasz panel sterowania.

0
  • #9 30 Sty 2009 14:28
    blaze007
    Poziom 2  

Witam ;) Mam taki sam problem jak kolega haker 21.... Urządzenie jak urządzenie..... wszystko nawala.... prócz skanera.... Więc? da rade coś ruszyć w tym temacie?

0
  • #10 05 Lut 2009 15:32
    blaze007
    Poziom 2  

Haker 21.... rozwiązałeś już swój problem?? Pomóż ;)

0