Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F5V, długi start systemu

23 Sty 2009 22:53 1753 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z laptopem. Od pewnego momentu system zaczął się wolno uruchamiać powiedzmy 5 minut. Nie pomagaly antywirusy ani reinstall systemu ani też usuniecia partycji i zrobienie ich ponownie. Nie pomogło nawet oddanie do serwisu Vobisa :) Jak ktoś wie jak rozwiązać ten problem to z chęcią posłucham. Pozdrawiam!
  • Poziom 43  
    Przedstaw screen'y z wszystkich zakladek z programu HD Tune.
    Jak przedstawiaja sie temperatury?
  • Poziom 10  
    mam program Everest Ultimate Edition i w tym programie po około godzinie pracy na laptopie temperatury są następujące:
    Procesor: 62 stopnie
    Dysk: 50 stopni
    a napięcie procesora jest 1.3v
  • Poziom 43  
    62C dla procesora i 50C to nie sa zbyt dobre temperatury. Proponuje rozebrac laptopa, zmienic paste na procesorze i sprawdzic efekt.
    Dalej czekamy na screen'y.
  • Poziom 43  
    Jak widzę posiadasz Vistę. Proponuję przeprowadzić defragmentację, zainteresować się tematem optymalizacji Visty [ http://www.xp.net.pl/art/vista_opt.html ] i przede wszystkim sprecyzować:

Cytat:
    powiedzmy 5 minut

Konkretnie ile wynosi czas uruchamiania systemu.
    Aczkolwiek pamiętaj,że wysoka temperatura również przyczynia się do wolniejszego działania.
  • Poziom 10  
    vista to nie jest :) ponieważ wydaje mi sie ze ona jest slabo dopracowana ;) to jest poprostu nakładka na system. A te sprecyzowanie to czytałem tutaj na forum ktos sie wypowiadał ze ma taki właśnie problem. System sie wgrywa dość długo potem jest logowanie ktore tez trwa kilka minut a potem jest pulpit z tapetą bez ikon i pasku przez kolejne kilka minut i dopiero potem sie załacza i ogólnie rzecz biorąc to komputer nie działa zbyt szybko. Bardzo wolno znajduje pendrive'y i właśnie ten program też bardzo długo się właczał. A ta temperatura 62 stopnie to była przy konwertowaniu filmu akurat... a tak na bezczynności wynosiła 55 stopni