Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reset licznika bębna Brother HL-1040

05 Kwi 2004 20:40 6415 11
  • Poziom 22  
    Jak powinna wyglądać ( wymiary ) folia do resetu bębna. Mój klient nie ma już tej która była razem z nowym bębnem więc nie mam różowego pojęcia jak ona wygląda. Wkręcałem folię od foliogramów uciętą do połowy długości A4 ale drukarce nie pomogło.
  • Poziom 22  
    Ponawiam pytanko moze ktoś zwróci na nie uwagę. Bardzo proszę o pomoc może ktoś z was ma tą drukarkę.
  • Poziom 22  
    Ostatni raz proszę o pomoc szczególnie użytkowników tej drukarki.
  • Poziom 14  
    Z tego co pamietam to mozna zresetowac beben bez uzycia jakichkolwiek folii (robie tak w 1030 ale 1040 to prawie to samo). Otworz klape ta od bebna, wylacz drukarke, nastepnie wcisnij klawisz ten duzy okragly, wlacz drukarke z otwarta klapa, poczekaj az zapala sie chyba wszystkie diody. I to caly reset mozesz sprawdzic czy ci skasowalo licznik bebna wlaczjac drukarke z zamknieta klapa z wcisnietym klawiszem wydrukuje ci status. Jezeli to ci nie zresetuje to powtorz to co napisalem z wyciagnietym bebnem to dziala na 100 procent robie to kilka razy w miesiacu gdy wstawiam regenerowane bebny. hq
  • Poziom 22  
    Próbowałem nie działa w 1040 tylko folia :(
  • Poziom 11  
    na plycie drukarki znajdz eprom 24cxx na smd kolo procka i go wyczysc (wypeln bajtem 0xFF) - metoda moze brutalna ale dziala 100% - robilem to juz - resetuje sie wszystko - jezyk na ang, beben na 100% itp
  • Poziom 11  
    Ha - zauważyłem ciekawą rzecz :) Następuje reset owszem - ale drukarki :) A już myślałem że to w kartridżu coś siedzi :) Bardzo mi pomogły te informacje - szczególnie foto listwy resetującej :) Wielkie PIWO autorowi fotki :)
    PS: Intrygujące jest to okienko w listwie - pewnie ono daje impuls (akurat w tym miejscu jest czujnik papieru... Trzeba by kiedyś poćwiczyć ten czujnik ;) Pozdrawiam wszystkich :)
  • Poziom 27  
    Witam

czy mółby ktoś podać dokładny wymiar tej foli, wraz z wycięciami, do resetu bębna? Jak przeprowadza się operację resetu krok po kroku?
  • Poziom 25  
    Równierz proszę o podanie wymiarów.
    Jak i w którym momencie podać folię do druku?
    Czy w DR6000 bedzie tak samo?
    Pozdro
  • Specjalista - kserokopiarki
    napewno w dr8000 ,
  • Poziom 25  
    W DR6000 Panowie (HL5030) to także klawiszologia, tylko że z dwoma przyciskami (start + czerwony stop)
    ............ale pokręcone ;)
    Pozdrawiam