Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz + subwoofer za 500zl

24 Jan 2009 00:27 6949 63
  • Level 10  
    Witam Panowie!
    Jestem tu nowy i to mój pierwszy post. Mam taka prośbe. Mianowicie chcę zakupić jakiś w miarę dobrze grający subwoofer i wzmacniacz do niego za okolo 500zl . Forum troche czytałem i wiem ze o bardzo dobrze grającym sprzęcie w tych pieniądzach można pomarzyć. Ale Panowie co poradzilibyście kupić za tę kasę?? Kumpel radził mi żeby kupić subwoofer aktywny ale jakoś mi się to nie uśmiecha. On ma takowy firmy BLG i gra mu średnio. Czy oddzielny subwoofer ze wzmacniaczem będzie grał lepiej?
    Ja namierzyłem na alledrogo coś takiego:
    http://www.blaupunkt.com/pl/7607792219_main.asp
    oraz sub:
    http://www.blaupunkt.com/au/7606450002_main.asp
    Co o tym myślicie?
    I jeszcze jedno co by lepiej grało : skrzynia basowa czy tuba?
    Moje auto to Mitsubishi Carisma.
    Dzięki za wszelkie odpowiedzi.Pozdro!
    Zacznij "przygodę" z elektrodą od poczytania regulaminu, linki krótkotrwałe (Allegro) są niedopuszczalne. [Sylwek]
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 16  
    Ten zestaw na pewno zagra lepiej niż kolegi ;) Ten wzmacniacz, który przedstawiles ma 4 kanały;/ nie ma sensu, potrzebny Ci monoblock lub 2-kanałówka!

Ja poleciłbym jednak coś innego...

popatrz na wzmaka Carpower 602, ma 225rms w mostku.( szukaj zestawu z okablowaniem gratis)

+ do tego np. Magnat Xpress 10 lub 12 cali ( musisz szukac subów mocy w granicach 200rms ) Proponuje samemu zbudowac skrzynie BF, przynosi duzo uciechy;)
    Chyba, ze nie masz mozliwości... to weź tego Blaupunkta gtb 1200.

Zagra miło ;)

Suba dobrac trzeba w zalezności od tego jakiej muzyki słuchasz ;)
  • Level 10  
    Witam.......kolego tom1312 jesli chcesz żeby Ci dobże zagrało to proponuję odłożyć jeszcze troche kasy i kupic skrzynie aktywną FUSION EN-AB2120 fakt ze troche bys musial dołożyć bo skrzynia kosztuje okolo 1 tys ale za to zagralaby ci napewno bardzo dobrze schodzi bardzo nisko bass jest miękki i głęboki.......a co do tego zestau BLAUPUNKT to słyszalem jak to gra........jesli chcesz to kup ten zestaw i mysle ze sie niezawiedziesz bardzo ładnie to stukało w GOLFIE VI........pozdrawiam
  • Moderator of GSM
    KORAS15 wrote:
    Witam.......kolego tom1312 jesli chcesz żeby Ci dobże zagrało to proponuję odłożyć jeszcze troche kasy i kupic skrzynie aktywną FUSION EN-AB2120 fakt ze troche bys musial dołożyć bo skrzynia kosztuje okolo 1 tys ale za to zagralaby ci napewno bardzo dobrze schodzi bardzo nisko bass jest miękki i głęboki.......a co do tego zestau BLAUPUNKT to słyszalem jak to gra........jesli chcesz to kup ten zestaw i mysle ze sie niezawiedziesz bardzo ładnie to stukało w GOLFIE VI........pozdrawiam

Określiłeś to dokładnie - stukało bo muzyką tego nie można nazwać. A co do Fusiona to powstrzymam się z komentarzem.
  • Level 13  
    Z tańszych wzmaków rewelacyjne są stare modele Kenwooda o odpowiedniej mocy oczywiście. Ja kupiłem używke KAC-923 dwukanałówka 270 RMS w mostku i gra super, pełna kontrola i brzmieniowo też super aż żal go do pędzenia suba dawać. A wszystko to za 120 zł razem z przewodami

Co do głośnika to w tej cenie Powerbas, Re audio albo Mivoc AWM jakiś.
    Zobacz na allegro bo rafalslusarczyk wystawił ostatnią sztuke Ravelanda TW3000 też dobry
    No a skrzynke trzeba samemu zrobić tak wychodzi najtaniej i najlepiej
  • Level 10  
    Dzieki Panowie za odpowiedzi. Czyli raczej ten blaupunkt nie ma dobrej renomy. A co powiecie o JBL CS 1204( a moze BR??) W skrzyni ?? Czy ten blaupunkt by go pociągnal?? Chciałbym raczej coś nowego z racji tego ze wiadomo jak to jest z uzywkami raz sie trafi a raz nie :| A z nowych wzmacniaczy co byscie polecali ??
    Dodam że słucham techno, house , trance , electro no i czasami pop.

P.S. Przepraszam za niedoczytanie regulaminu.
  • Moderator of CarAudio
    Poczytaj forum , bo tym JBLu masz nawet na tej stronie ze 2 tematy.
  • Level 25  
    jbl nie.. tylko pyt czego sluchasz bo nie napisales lub przeoczylem?
    szybkiej muzy czy jakis hh?
  • Level 10  
    No dobra jbl nie. Czyli albo RE Audio RE-10 S4 albo PowerBass S-10??
    A może RE Audio RE-12 S4 bo znalazłem w dobrej cenie??Tylko że do nich bede musial kupic obudowe bo raczej sam nie sklece bo zupelnym laikiem jestem ;/
    Teraz kolejne pytanie : w jakiej obudowie beda grac lepiej zamknietej czy BR??
    Dodam że słucham techno , house , electro i czasami popu.
    A ten wzmacniacz blaupunkta bylby dobry do nich - valeocity va 475?? 2 kanaly w mostek i do suba a 2 na przednie glosniki??
    Aha i jeszcze jaki sklep internetowy byscie polecili, jakis sprawdzony??
    Dzieki za odpowiedzi.
  • Level 10  
    Kupiłem tego wzmaka blaupunkta (valeocity va 475) w dobrej cenie. 2 kanały pojda w mostek i do suba a 2 pod głośniki przód. Zdecydowałem się na tego suba RE AUDIO. Tylko dalej się zastanawiam który zagra lepiej RE-12 czy RE-10 bo różnica w cenie niewielka a jak już coś kupić to żeby w miarę fajnie grało. Którego lepiej wziąć??
  • Level 28  
    Widze ze sluchasz muzyki z szybkimi bitami To mysle ze raczej 10"
    Bo 12'' sprawila by sie przy wolniejszych bitach
    Ale moze koledzy jeszcze wyraza jakies zdanie na ten temat...
  • Level 19  
    Mam re10s4 w vectrze. Głośnik jest uniwersalny, jeśli chodzi o gatunki muzyczne. Jak to na 10" przystało jest szybki (wzmacniacz Hifonics Falcon, 1x280W, obudowa zamknięta 20l netto), potrafi nawet wytworzyć niezłe ciśnienie w dużym przecież samochodzie jakim jest Vectra B. Doskonale czuje się w trance, house i w rytmach powiedzmy "klubowych". Nie gubi się przy takich wykonawcach jak: Slipknot czy Disturbed. W hip-hopie potrafi czasem zaskoczyć i pokazać pazurki, ale dobrej 12" nie przebije, nie mówiąc o 15". Do rytmów 50Centa i s-ki całkowicie odpada - szkoda go męczyć. Pozdrawiam.
  • Level 24  
    do szybkiego bitu zdecydowanie 10. Do rożnego rodzaju polecałbym 12. W skrzyni closed będzie dawać radę.
  • Level 10  
    Dobrze koledzy pewnie wezmę ten RE-10. Teraz mam pytanie jaka pojemność skrzyni zamkniętej ( z tego co wiem do mojej muzyki ta będzie najlepsza czy tak? )na niego była by najlepsza? Producent podaje optymalna 14l. Może lepiej dać 20l ?
  • Level 30  
    Jak podaje w manualu że 14 litrów to chyba wie co pisze. Ale jak to Polak, zawsze coś kombinuje :D
  • Level 24  
    w zasadzie nie ma co kombinować... jak pisze 14 to tak pewnie ma być...
  • Level 25  
    no nie zawsze to co w manualu jest najlepsze.. bo on podaje w miare uniwersalna skrzynie a nie taka jaka nam pasuje.. ale fakt 20L to troche za duzo moze byc
  • Level 10  
    do re10s4 wiekszosc poleca 20l brutto czyli wychodzi jakies 17,5 netto
  • Level 10  
    No to teraz już nie wiem czy kupić taką obudowę jak zaleca producent czy większą :D Panowie a może pod rodzaj muzyki wielkość tej skrzynki??
    Tak jak pisałem wcześniej najczęściej słucham techno, electro, house i popu.
  • Moderator of CarAudio
    Zrób sobie 15L+ok 2,5L na głośnik czyli 17,5 będzie OK .
  • Level 24  
    czyli jak wspominał tomasz-t brutto 20l
  • Moderator of CarAudio
    Nie... 17,5L brutto ,to nie to samo co 20L brutto :)

PS: te 2,5L więcej naprawdę słychać ... zaczyna mulić i przeciągać
  • Level 24  
    Zrozumiałem że piszesz o wartościach netto.
    Przepraszam za błąd.
  • Level 10  
    Witam Panowie po dłuższej przerwie.
    Jeszcze niestety nie złożyłem swojego audio do kupy :/. Już miałem kupować głośnik który mi poleciliście RE audio Re 10-S4 ale niestety wypadek losowy i nastąpił brak funduszy. Na dodatek teraz gdy mam już kasę pech- nie można dostać nigdzie tego głośnika :(( Panowie doradźcie jaki ewentualnie inny głośnik mógłbym zakupić?? Dalej posiadam wzmacniacz Blaupunkt VA 475. Proszę o poradę i pozdrawiam wszystkich forumowiczów!!