Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon i250 - dylemat

05 Kwi 2004 21:19 1520 1
  • Poziom 1  
    Czy jeśli nie drukuję zbyt często, to opłaca mi się kupić Canona i250 ? Czy zostawiając drukarkę wyłączoną, na przykład na miesiąc, ryzykuję, że kiedy następnym razem ją włączę to głowica będzie zapchana? Jak mogę się zabezpieczyć przed zapchaniem/uszkodzeniem głowicy i co właściwie jest tego powodem? Ile taki Canon może "jechać" na jednej głowicy? Czy zapchana głowica kwalifikuje się tylko do wyrzucenia?

Proszę o rzetelną odpowiedź i z góry dziękuję.
  • Poziom 23  
    kup sobie lepiej drukarkę gdzie tusze są zintegrowane z głowicą, jak ci zaschną to wymienisz na nowe i drukarka bedzie chodziła dalej, a głowica po zaschnieciu nadaje się praktycznie do smietnika, chociaz niektórzy to odpychaja jakoś, a mi sie nie chce bawić.
    Jezeli chodzi o to ile wytrzyma taka głowica, to nie ma tu jakichś norm - jedna wytrzyma rok, a druga pięć lat, ja za standard przyjmuje 2 lata, ale to zalezy od ilości drukowania, uzywanych tuszy, papieru i pewnie wielu innych czynników ze szczęściem na czele, tym bardziej ze mówisz o drukarce z najniższej półki, nie liczyłbym na jej długowieczność i trwałość i ekonomię w eksploatacji.
    Tu liczy się zasada im tańsza drukarka, tym droższa eksploatacja.