Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw golf 4 gdzie jest czujnik temperatury zewnetrznej

dario 73 24 Sty 2009 14:13 20638 10
  • #1 24 Sty 2009 14:13
    dario 73
    Poziom 2  

witam czy moze ktos wie gdzie znaiduje sie czujnik temperatury zewnetrznej vw golf 4 dzeki za info

Pisownia p. 8.2 manta

3 10
  • Fibaro
  • #2 24 Sty 2009 14:18
    endriu233
    Poziom 21  

Witam najprawdopodobniej znajduje się pod zderzakiem przednim, po stronie kierowcy.

1
  • Fibaro
  • #4 15 Lut 2009 12:25
    mitra45
    Poziom 8  

Ten czujnik znajduje sie od strony kierowcy pod kratką w zderzaku kable od tego czujnika wychodzą z wiązki od sygnału

1
  • #5 24 Lis 2009 14:39
    Gawior22
    Poziom 19  

Zależy czy to wersja z klimatyzacją czy bez. Za zwyczaj jest w kratce zderzaka po stronie pasażera ( jak go brak to jest pusty otwór o średnicy około 1.5cm ). Kable do niego wychodzą z tej samej wiązki co kable do przepływomierza. Ja się spotkałem z takim czymś.

0
  • Fibaro
  • #6 24 Lis 2009 22:14
    reloop85
    Poziom 10  

dokladnie jak pisze mitra45

0
  • #7 23 Lut 2010 10:51
    grzegorz071
    Poziom 2  

Witam. Panowie ja mam problem troszkę innego rodzaju. Otóż mój wskaźnik temperatury pięknie podaje temperaturę w dół natomiast nie weryfikuje jej do góry. Auto musi postać jakiś czas i dopiero wtedy zweryfikuje. A dokładniej wyjeżdżam z garażu i jest przykładowo +5 a na zewn. -2 to ładnie schodzi ale na przykład jadę i temperatur powietrza jest dajmy + 10 to już mi tego nie pokaże cały czas jest -2. Wymieniłem czujnik ale nic to nie dało. Może ktoś ma pomysł co z tym zrobić? Pozdrawiam

2
  • #8 23 Lut 2010 20:10
    bagi379
    Poziom 1  

witam moze mi ktos powiedziec dlaczego u mnie od kat mam samochod i od kat pamietam to ten kabel od czujnika wisial bez czujnika? i dobrze wskazuje temperature? az do dzis ,po przejechaniu kilku kilometrow zaczol szwankowac i wskazuje na lczniku -45 a na klimie - 50 ktos wie o co chodzi? a moze czujnik jest gdzies w innym miejscu ?

3
  • #9 14 Mar 2010 20:19
    interkom
    Poziom 9  

Z tego co się orientuje w golfie MK4 z klimatronikiem są 2 czujniki temperatury ponieważ:
    Jak kupiłem golfika to działał termometr w liczniku i w klimartoniku i oba wskazania były identyczne po jakimś czasie przestał mi chodzić ten w liczniku (wersja z komputerem pokładowym) więc podpiąłem fejsa z programem Polski VAG i diagnoza w bloku liczników pokazuje że jest zwarcie do masy na czujniku, natomiast w bloku klimatronika nie ma takich błędów.

Jeden wiem że jest w zderzaku pod kratką po stronie kierowcy. Muszę pokombinować z rezystorami żeby sprawdzić czy padł czujnik i czy ten czujnik jest właśnie od szafy czy od klimatronika.

1
  • #10 14 Mar 2010 20:38
    milejow
    Poziom 42  

Jest jeden i tylko jeden, w zderzaku a ten VAG jest taki wiarygodny jak moja 1-sza żona

0
  • #11 11 Maj 2017 11:17
    robert klimowski
    Poziom 21  

wiem ,że to było 7 lat temu,ale tak dla wyjaśnienia ,jednak jest na podszybiu po stronie kierowcy czujnik ,a właściwie włącznik termiczny od klimy.

2
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo