Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DS1802-potencjometr cyfrowy

05 Apr 2004 22:51 18141 11
 • Level 27  
  Chcialem sie poradzic was i zapytac czy ktos ma schemat aplikacyjny tego scalaczka jest to potencjometr cyfrowy audio sterowany przyciskami czy robil ktos juz cos na nim .

  Wiecie chyba skad mozna to dostac nieprawdasz?:)
  Dallas free samples.

  CZY ktos widzial na tej stronce jakis dobre uklady wzmacniaczykow?
  Musze powiedziec ze jestem zachwycony zapakowaniem plastikowe pudeleczko a w nim jak obraczki leza 2 saclaczki:)
  Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 42  
  Pewnie nawet napisali w specyfikacji tego scalaka a pozatym jakbyś wszedł na strone producenta i wybrał sobie ten chip to byś miał spis not aplikacyjnych. Między innymi jest tam "App Note 161: Using a DS1802 Push-Button Digital Potentiometer to Create an Audio Preamp with Attenuator - DS1802 "
 • Level 20  
  Np. kit AVT2338, regulacja balansu głośności i mute, niestety nie posiadam tego teraz w wersji elektronicznej więc nie mogą Ci tego tu umieścić
 • Level 38  
  To ja się dopiszę, choć nie zabierałem głosu w rozmowie, pdf się przydał:) Me zapomniał o masie na jednym pinie;)

  Więc dzieki wielkie Prezydentrp:]

  Pozdro.

  P.S.
  Szukajka rooox:]
 • Level 19  
  czym to zasilić? tzn. chodzi i o napięcie, bo na jednym schemacie piszą o +/- 15V, a nocie z tego co widzę jest od 2.7 do 5.5V. Proszę o pomoc, nie chcę go spalić ;)
 • Level 19  
  w avt w sumie też zasilają go 5V. Dobrze, że zwróciłem na to uwagę, tak sugerowałem się tym schematem z 15. Dzięki!
 • Level 11  
  Witam, zrobiłem sobie ten potencjometr, z opisu AVT i kupa. Nie radze kupować tego kitu jeżeli chcecie wsadzić ten potencjometr bezpośrednio przed końcówke. Scalak oczywiście spełnia swoją rolę ale. Nie toleruje sygnału o amplitudzie powyżej ~2,5V , czego nie wspomnieli w opisie kitu. Żeby scalak nie wprowadzał zakłóceń (zwłaszcza na niskich tonach) należy albo dać przed DS1802 bufor ograniczający amplitude sygnału wejściowego albo dodać składową stałą. Ja wybrałem drugie rozwiązanie i gra super. Ten potencjometr jest o wiele lepszy niż zwykłe potencjometry. Dźwięk jest czystszy i bardziej dynamiczny. Jednak DS1802 nie wycisza całkiem sygnału.

  Skorzystałem ze schematu, który zamieszczam. Zalecane zasilanie, to stabilizowane 5V.
 • Level 19  
  Z tą amplitudą powyżej 2,5V to się zgodzę i zniekształcenia biorą się po prostu z sygnału powyżej tej granicy. DS1802 to potencjometr, który wycisza maks. bodajże 65dB, a jeśli ten sygnał jest większy, to nie będzie całkowicie wyciszony. Tj. jak z rezystorem - jak będzie za mały, to prąd nie zostanie całkowicie wyeliminowany.
  Sam też mam ten potencjometr i chcę go wykorzystać w końcówce zbudowanej na TDA2005 (niedługo powstanie), postaram się napisać jak się sprawuje.
 • Level 11  
  Może ktoś wie jaka jest amplituda na wyjściu liniowym z odtwarzacza CD??
 • Level 18  
  Witam zrobiłem ten potencjometr ze schematu wyżej, ale jak ktoś napisał w innym temacie mi też trzeszczy na mocniejszych basach powyżej 70% głośności w winampie. Mam ten potencjometr przed końcówkami LM3886. chciałem sterować nim przez mikrokontroler i pilotem RC5, ale najpierw muszę wyeliminować jakoś to trzeszczenie. Ma ktoś jakiś pomysł ?

  Zauważyłem jeszcze jedno. Końcówki mi się bardziej grzeją z tym układem niż na zwykłym potencjometrze. Tak jakby grały na dużym poziomie głośności.
pcbway logo