Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zredukować zawartość harmonicznych?

johnymo 24 Jan 2009 15:59 1374 1
    johnymo
    Level 10  
    Witam,
    w PSpice symuluję pracę genertora RC na mostku Wiena, dla poszczególnych wartości pojemności mostka i rezystancji na danym zakresie przeprowadzam symulację parametryczna, zmieniam pojemność kondensatora w petli Automatycznej Regulacji Wzmocnienia, gdzie popełniam błąd (zawartość harmonicznych w najlepszym przypadku to ok 2,2%, tymczasem moje założenie projektowe to mniej niż 1 %)?
    Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wszelką pomoc
    Quarz
    Level 43  
    Witam,
    johnymo wrote:
    Witam,
    w PSpice symuluję pracę generatora RC na mostku Wiena, dla poszczególnych wartości pojemności mostka i rezystancji na danym zakresie przeprowadzam symulację parametryczna, zmieniam pojemność kondensatora w petli Automatycznej Regulacji Wzmocnienia, gdzie popełniam błąd (zawartość harmonicznych w najlepszym przypadku to ok 2,2%, tymczasem moje założenie projektowe to mniej niż 1 %)?
    Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wszelką pomoc
    A tyle jest warta ta Twoja symulacja w PSpice - jak dla mnie to w "ogłupiaczu niedouczonych" - w odniesieniu do rzeczywistego układu, co przysłowiowy "funt kłaków" ... :!: :idea: :D
    Na podstawie w/w schematu zbuduj rzeczywisty układ i wtedy weź się za pomiary - uczciwe - jego parametrów, a wtedy otrzymane wyniki możesz uznać za miarodajne.
    Poza tym, to w/w schemat jest mi znany - z wielu publikacji literaturowych - od co najmniej trzydziestu lat... widać, jak dotąd, nic mądrzejszego nie wymyślono.

Pozdrawiam

P.S. Poszukaj tu, w tym Dziale, starych tematów o tym, ponieważ już było 'pincet razy' o tym ...