Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Potrzebny Firmware do nagrywarki

dj-bartez 24 Jan 2009 16:37 1891 8
    dj-bartez
    Level 16  
    Witam,

Od kilku miesięcy mam problem z nagrywarką w Laptopie. Chodzi o to, że nie nagrywa płyt CD-R, a DVD nagrywa tylko niektóre.

Przeglądając forum, znalazłem info że problem leży w firmware nagrywarki.

Otóż nagrywarka jaką posiadam to Matshita UJ-840D. Jest to model wypuszczony przez PANASONIC, bo z literka S na koncu to jest model SONY.

Przeszukałem wszelkie stronki, fora i nie mogę nigdzie znaleźć tego firmware. Wiem, że jest gdzieś dostępna wersja 1.03, bo teraz od nowości jest zainstalowana 1.00.

Ściągnąłem jakieś inne, ale one nie chcą się instalować.

Proszę o pomoc, bo nie wiem co już robić.
    dj-bartez
    Level 16  
    Tronic1 to co podales to jest do Sony z literka S, a ja potrzebuje firmware UJ-840D

Dodano po 1 [minuty]:

SpaceWalker szukałem na tym forum i też nic. Chyba że źle patrzyłem.
    dj-bartez
    Level 16  
    Ale gdzie go znalezc??
    dj-bartez
    Level 16  
    Znalazłem coś takiego, ale boję się zaryzykować mieszając coś w rejestrze:

"Do dzisiaj miałem ten sam problem. Dzwoniłem do serwisu ASUSa, po półgodzinnej rozmowie zaproponowano mi zgłoszenie reklamacji z dokładnym opisem usterki, następnie czekać na przydzielenie numeru reklamacji, po tym wysyłka laptopa do serwisu i dwa tygodnie na decyzję co się da zrobić.
    Nero 8 odinstalowałem i powróciłem do wersji 7.5.0.2 Premium. Poszperałem na Google i znalazłem taką sztuczkę w rejestrze:
    regedit
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4 D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
    Jeśli są klucze UpperFilters i LowerFilters należy je usunąć.
    Restart komputer.

Znalazłem to na forum http://www.sharkyforums.com/showthread.php?t=275046 a rzecz dotyczy UJ 840D. Zaryzykowałem i o dziwo - pomogło. Nagrałem 5 DVD-R i 1 CD-R i jedną DVD-RW bez najmniejszego błędu. "

Czy ktoś coś robił takiego.
    mat_ed
    Level 43  
    Wątpię czy ta zmiana w rejestrze coś zmieni. Spróbować możesz, wcześniej jednak zrób kopię rejestru.
    dj-bartez
    Level 16  
    Też tak myślałem, ale wolę nie ingerować w rejestr. Więc muszę gdzieś znaleźć ten firmware 1.03, tylko że nigdzie go nie ma.