Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka dobra wkrętarka akumulatorowa?

Regos 02 Gru 2012 14:52 240061 148
    Gadimex
    Poziom 11  
    Odrobinę odgrzeję temat.

Narzędzie Parkside z Lidla to najlepiej wydane pieniądze w moim przypadku. To naprawdę konkretna jakość.

Mają w ofercie 3 wkrętarki z akumulatorem Litowo Jonowym, dla mnie każde inne akumulatory to wywalone pieniądze (mam Dedrę 18V to nawet miesiąc nią nie popracowałem i akumulatory do śmieci). Parkside 3,6 to mały wkrętak, 10,8V to średnia wkrętarka z maksymalnym momentem 20Nm, jest super poręczna, a akumulator w rączce. Kupiłem ją po dedrze i normalnie inny świat, zadziwiająco mocna, maleńki aku trzyma w moim przypadku cały dzień pracy przy płocie, wkręcam około 90 wkrętów 60mm w drewno, a do tego jeśli akumulator ładowałem 4 miesiące temu i nie używałem wkrętarki w tym czasie, to wiem, że biorę ją i zaczynam działać bez ładowania, bo się praktycznie sam nie rozładowuje.

Ostatnio w Lidlu mieli największą 18V , mają też takiego giganta 24V ale ma zwykłe akumulatory. Ta 18V ma maksymalny moment 35Nm i aku o pojemności 1.5Ah, kosztuje 249zł i 3 lata gwarancji (gwarancji, którą bez problemu można wyegzekwować). Konkludując, uważam, że w zakresie cenowym do 350zł nie kupi się lepszego sprzętu, jeśli chcemy wydać mniej to Parkside 10,8V za 160zł (tego mam) jest absolutnie satysfakcjonujący.

Nareklamowałem Lidla, ale żal mi tych co na znanym portalu wywalają po 300zł na wkrętarki z dziadowskimi akumulatorami, nędzną mocą i praktycznie bez gwarancji. Tak przy okazji, czy ktoś wymieniał same ogniwa w chińskiej wkrętarce typu Dedra?
  • Szafy Rack
    wada

VIP Zasłużony dla elektroda
    Wszystko o czym piszesz tyczy się tylko tego:
    Gadimex napisał:
    Mają w ofercie 3 wkrętarki z akumulatorem Litowo Jonowym

Nawet kupiona w biedronce z akumulatorem Litowym za 99 zł też się sprawują idealnie i przez kilka lat posłuży.
    A moje dedry działają na wymienionych akumulatorach na litowo polimerowe 2,2Ah, tylko trzeba ładować z Balancer LiPo też taniocha za 40zł
  • Szafy Rack
    gromthor
    Poziom 9  
    Witam, wiem że temat maglowany od dłuższego czasu, ale mam dylemat między dwiema wkrętarko-wiertarkami Einhell
    1. wkretarka-wiertarka-aku-einhell-18-v-2-aku-i2842349280.html
    posiada 2 biegi z czego 2gi do 1200 r/min, poza podanymi na stronie danymi nie mogę wiecej nic znaleźć, zdaje się, że to stary model już wycofany ze sprzedaży
    2. wiertarko-wkretarka-einhell-bt-cd-18-2b-blue-gw-2l-i2834636054.html
    alternatywa dla poprzedniej jednak tylko 1 bieg.

Ogólnie szukam coś w granicy 150 zł ewentualnie z hakiem, chciałem jednak ominąć marketowe hity średnio znanych producentów. Wiem, że Einhell to nie najwyższa półka, jednak na moim pułapie finansowym chyba nie najgorsza marka.

Z góry dzięki za opinie, pozdo
    wada

VIP Zasłużony dla elektroda
    zapomnij o wiertarkach z akumulatorem niklowo-kadmowym, a szczególnie Einhella - ich niklówki ledwo dwa lata wytrzymują i to nawet nie używane.
    Kup byle co z litowymi - przykładowo kolega co robi dach blaszane i sporo wkręca śrub to od roku zajeżdża taniego Budgeta z praktikera, kupił go tylko na czas naprawy profesjonalnej Hitachi, ja zastępczo kupiłem na szybko w Biedronce za 99zł jakiegoś comparatora dwubiegowy na lionach i już za chwilę rok minie jak próbuję go wykończyć ale coś on się nie poddaje, lekka, mała, wygodna i spadła z drabiny na beton i o dziwo działa.
    Litowe akumulatory możesz w każdej chwili doładowywać, a niklowe trzeba rozładować do końca nim zaczniesz je ładować.
    A te 3 lata gwarancji w Lidlu to też może być ciekawe. Jakby to miałby być badziew to tyle gwarancji by nie dawali.
    zywczok6
    Poziom 10  
    Przepraszam że podkopie temat ale w sumie sie przyłącze do dyskusji
    Aktualnie poszukuje wkrętarki z przedziału cenowego 500-700zł
    Niby na prezent, ale podejrzewam, że ja sam częściej będę używał tego do majsterkowania.
    Cel - proste roboty domowe, wkręty w drewnie, blachowkręty, czasami coś wywiercić pod kołek 10 (zamiast mordować słabiutkiej wiertarki 230v Black Decker - nie polecam...)

Ogólnie no sprzęt na pare lat dlatego głównie patrzyłem za Li-On i w miare dobrym momentem

W oko mi wpadł Hitachi DV 18 DCL2 http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-ogrod/...retarka-udarowa-bateryjna-li-ion-dv18dcl.html lub nawet model niższy na 14,4V i 37Nm
    Dobre to ? sprawdzał ktoś ?
    Widziałem też jakąś jedną ciekawą Makite ale gdzieś mi sie link zapodział.
    Doradzicie coś? Sprzęt nie będzie używany na codzien tylko raz na jakiś czas, "weekendowo"

Osoba dla której to ma być miała wielokrotnie styczność z wkrętarkami HILTI i była pod wrażeniem ich mocy, jednak to zdecydowanie inny budżet.
    coolombo
    Poziom 29  
    Trochę ponad budżet jest Milwaukee C12 PD , poręczna mocna i bardzo wytrzymała.
    Szybka ładowarka mocne akumulatory, do tego udar.
    zywczok6
    Poziom 10  
    Jakoś parametrami Hitachi mnie bardziej przekonuje
    dida37
    Poziom 13  
    Milwaukee to jednak klasa wyżej. Szczególnie akumulator - ich nowe akumulatory sa obecnie najlepsze na rynku.
    slawekx
    Poziom 28  
    Witam .
    Właściwie zamiast porady mam pytanie. Dlaczego poszukując wiertarki do prac raczej domowych ,jak większość kolegów sugeruje poszukujecie wiertarki o napędzie akumulatorowym. Czy nie obawiacie się, że taka wiertarka będzie miała długie okresy nieużywalności, a to dla akumulatorów jest zabójcze. Co Was skłania żeby mimo to poszukiwać wiertarki akumulatorowej.
    stomat
    Specjalista elektryk
    To proste - uniwersalność. Chcesz coś przykręcić bądź wywiercić dziurkę w rowerze, łódce lub w samochodzie to nie ciągasz kabli.
    slawekx
    Poziom 28  
    stomat napisał:
    To proste - uniwersalność. Chcesz coś przykręcić bądź wywiercić dziurkę w rowerze, łódce lub w samochodzie to nie ciągasz kabli.

Nie zrozumiałeś mnie. To oczywiście proste, jak sugerujesz ale akumulator musi być stale naładowany,a jak pracujesz sporadycznie to musisz go najpierw naładować. Zanim go naładujesz to pociągniesz przedłużacz i skończysz robotę.
    anaba255
    Poziom 19  
    Dlaczego ma sie rozładować tak samo z siebie(oczywiście każdy akumulator ma jakiś współczynnik samorozładowania), mam wkrętarkę B&D 12V, kupiona w zestawie z wiertarką w promocji w markecie, oczywiście Made in PRC, przeszła chrzest bojowy przy kładzeniu blachy na dachu, od tej pory, czyli jakieś 5 lat jest używana sporadycznie raz na miesiąc, wkręci się coś, czy wywierci, po czym znowu leży do następnego użycia. Czasami jak mam cos większego do zrobienia, wcześniej naładuje, a tak ładuję, dopiero jak siada akumulator. Od siebie odradzam kupowania tzw nie markowych narzędzi akumulatorowych, ojciec w tym samym czasie kupił Kinzo, na dachu sprawowały sie tak samo, tylko po roku akumulatory szlak trafił, można ładować ile się chce i ledwo kręci. gdyby nie to całkiem fajny, tani sprzęt.
    czecho2479
    Poziom 7  
    witam, chcialem zapytac co sadzicie o Dewalt DCF885 wkrętarka udarowa 18V z serii XR moc 155 Nm Moc użyteczna 250 W sama wkretarka ( zakretarka) kosztuje 450 zl bez bateri i ladowarki i tu moje pytanie czy da sie tym wiercic w drewnie i metalu tak jak zwykla wkretarka 30-40 NM ?
    zygmunt_b
    Poziom 2  
    Witam!

Polecam test wydajności kilku wkrętarek (AEG BS 12C2, BoschGSR 10,8-2-Li, Hitachi DS10DFL, Makita DF330DWLE i Kress 108 AS 1,3 Set L) zrobiony przez naszych sąsiadów ze wschodu. Ciekawie wygląda porównanie, oczywiście tylko pod jednym aspektem - wydajności kompletu wkrętarka-akumulator. Niemniej, można wyciągnąć jakieś wnioski.

http://www.youtube.com/watch?v=X81fO1rxtU4&feature=player_embedded

Osobiście odradzam zabawę z Celmą WAK-12. Kupiłem ją jakieś 3 lata temu (nowa, gwarancja itp). Pomimo amatorskiego używania musiałem wymienić przekładnię (dostała luzy, grzała się, a jest do wymiany w całości - koszt coś 75 zł w serwisie, cena z końca 2012 roku). Po wymianie na nową i niewielkim użytkowaniu (praktycznie bez obciążenia, bo wkręcanie wkrętów meblowych, płyt GK itp) po ok. 2 miesiącach znowu ma luz na przekładni. Co prawda się jeszcze nie grzeje, ale wg mnie pozostaje to tylko kwestią czasu. Aha, użytkowana amatorsko we własnym domu a nie w zakładzie pracy...
    Paweł1355
    Poziom 19  
    Ja swoja wkrętarkę z Lidla też używam sość intensywnie i jak na razie po 2 latach nie mam problemów - orrócz jednego mogłaby byc trochę mocniejsza - na 18 v , ale mam 2 akku więc idzie z tym żyć
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    patefoniq

Poziom 11  
    Kristoff88 napisał:
    Tak na marginesie żadnej z tych wkrętarek nie chciał bym użytkować np 10 lat bo i poco z każdym rokiem parametry będą co raz lepsze więc po co mi dziś makita sprzed 10 lat ??

Wiem, że odgrzewam kotleta, ale poszukuję właśnie wkrętarki do półprofesjonalnych zastosowań (wiem, że śmiesznie brzmi to stwierdzenie, bo albo się robi coś pro, albo amato - ale nie buduję domów, ale np. kładę sieci i czasem trzeba kilka km listew przykręcić do ścian/drewna/karton-gipsu lub złożyć kilka/kilkanaście szaf rackowych itp.). Chciałem się ustosunkować tylko do tego zdania, bo z resztą się zgadzam - jak dbasz, tak masz.
    Otóż akurat technologia wkręcania się nie zmienia, przykłada się wkręt i się kręci. Nikt nie wynalazł nic nowocześniejszego (pomijam wstrzeliwanie czy wbijanie - ale to nie jest nowocześniejsze, tylko "szybsze"), więc jeśli makita sprzed 10 lat sprawuje się lepiej niż najnowsza dedra, to ja jestem za makitą, chociażby dlatego, że mam pewność, jak ktoś tu napisał, że nie będę miał niekontrolowanego przestoju, bo "chińczyk" się zepsuł - co może skutkować nawet np. zerwaniem kontraktu. Wkrętarki, czy wiertarki to nie telefony/komputery, gdzie się zmieniają systemy i wymagają coraz to mocniejszych procesorów, czy układów graficznych, po kilkanaście rdzeni itp. Tutaj potrzebna jest tylko niezawodność i moc, ale ona niezależna jest od czasów.
    QCoo
    Poziom 17  
    po wielkiej wtopie z wkrętarką skill, postanowiłem nie eksperymentować i kupiłem wiertarkę Bosch po kablu :P
    patefoniq

Poziom 11  
    Ja już po zakupach. W kwocie do 300pln, wyboru zero, a używane to wiadomo. Kupiłem MacAllister MDD144Li (2 Litowe baterie samsunga i walizka z porządnym zapięciem). Używałem już taką wkrętarkę (kolega sobie ją kupił wcześniej), opykaliśmy nią już 10km przewodu i przykręciliśmy kilkaset listw). Póki co, odpukać, jego chodzi super. Casto daje na nią 3 lata gwarancji i wydaje mi się, że na moje potrzeby jest to super zakup. Skoro Kinzo za 70pln wytrzymało mi prawie 10 lat, to ta też powinna. A bateria wystarcza mi praktycznie na dzień pracy (ok. 10-12h). Jakość nie powala, ale też nie trąca tandetą. Sprzęgło działa super, jest blokada wrzeciona. Mocy też nie brakuje. Zaznaczam, nie buduję domów. Wkręcam w drewno, w karton gips, a czasem w cegłę. Fajnie, bo są długie bity i z moją przedłużką magnetyczną spokojnie da się wykręcić płytę główną z obudowy :) a nawet rozkręcić jakiś telewizor, wieżę, czy monitor.
    _borekkk
    Poziom 2  
    ja ostatnio dostałem na dzień ojca wkrętak akumulatorowy B48 PR, dobry, lekki sprzęt, dla majsterkowicza takiego jak ja w sam raz, 44 końcówki + walizka. Póki co wkrętak stayera do mojego hobby sprawdza się, mam nadzieję że mi długo posłuży.
    trombson
    Poziom 12  
    patefoniq - patrzyłeś na wkrętarki Celmy? Nie w każdym markecie mają ich narzędzia, a marka jest naprawdę solidna. To jednak musisz już sprawdzić i ocenić samodzielnie.
    t1o9m8e6k
    Poziom 8  
    Witam! Ponieważ nie chcę zaczynać nowego tematu, podłączę się ze swoim zapytaniem tutaj. Podpowiedzcie jaką wkrętarkę kupić? Początkowo chciałem kupić tą: http://basspolska.com/wkretarka-akumulatorowa-18v.html Doszukałem się jednak informacji, że ma akumulator NiCD, a taki nie jest przeze mnie pożądany. Moje propozycje są następujące:
    http://basspolska.com/wiertarka-akumulatorowa-li-ion.html
    http://basspolska.com/wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-13mm.html
    http://sklep.electromaster.pl/pl/p/Wiertarko-wkretarka-BLACKDECKER-ASL148KB-14,4V/22
    Sprzęt będzie używany do prac domowych. Kwota to maksymalnie 400zł. Jeśli macie inne propozycję, piszcie. Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    t1o9m8e6k
    Poziom 8  
    A co z tymi wkrętarkami firmy Bass? O nich znalazłem bardzo mało informacji. Dzisiaj poczytałem jeszcze więcej o wkrętarkach i teraz mam dużo większy mętlik w głowie :D
    trombson
    Poziom 12  
    Może WKRĘTARKA LITOWO - JONOWA WAK-Li 3,6? Pod własne potrzeby idealny sprzęcik, a przede wszystkim niezawodny ;-)

Jaka dobra wkrętarka akumulatorowa?
    Frenk15
    Poziom 12  
    Najlepsze wkrętarki to są DEWALT najsilniejsze modele DC-DW980-988 z udarem albo bez 12; 14,4; 18V

Sam taką kupiłem.
    Ważne żeby bateria była dobra.
    jest to taka silna wiertarka , że spokojnie można kupić używaną i posłuży jeszcze przez lata.
    mortor
    Poziom 11  
    18V niebieski Einhell, daje radę, do 200zł dla majsterkowicza moze być, jedynie ładowarka bez odcięcia po naładowaniu akumulatora psuje efekt końcowy.