Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat 126p zdalnie sterowany

takow 24 Sty 2009 19:22 4500 4
  • #1 24 Sty 2009 19:22
    takow
    Poziom 12  

A tak sobie pomyślałem, że zamieszczę swój skromny pomysł zrealizowany rok temu. Trochę wstydziłem się wyskakiwać z tym pomysłem, ale cóż, każdy się czymś chwali, nie musi to być wypas.
    Jest to Fiat 126p sterowany... radiem od modeli zdalnie sterowanych, niestety nie starczyło mi zapału żeby wykonać sterowanie skrzyni biegów i maluszek jeździł na "dwójce", ale zabawa przednia:
    http://pl.youtube.com/watch?v=qBc8mcw0D-0&feature=channel_page
    Pozdrawiam

• #2 24 Sty 2009 20:22
    adamiixx
    Poziom 15  

Fajny,ile byś chciał za tego malucha??

• #3 24 Sty 2009 20:22
    Spacewalker
    Poziom 32  

no no ...... 5+ kolego. Ze sterowaniem skrzyni ciezko bedziesz mial bo nie bedac w srodku nie wyczujesz tego tak jak powinno to zadzialac, dlatego stosuje sie albo sprzegla odsrodkowe, albo 2stopniowe przekladnie automatyczne w modelarstwie.
    albo ustaw mu caly czas 4 lub 5 bieg i reguluj sprzeglem, no ale to nie bedzie juz to samo ....
    ale pomysl naprawde udany. Modele 1/2 scala to juz stara szkola jak widze ;)

• #4 24 Sty 2009 20:57
    takow
    Poziom 12  

Skoro ktoś się zainteresował to opiszę więcej:
    - aparatura: Sanwa VG400 przerobiona na VG600
    - główny sterownik: Atmega32+4 mostki H na mosfetach
    - sterowanie gazem: przerobione serwo modelarskie
    - sterownie hamulcem: przekładnia od wycieraczek ze sprzężeniem zwrotnym w postaci potencjometru
    - sterowanie sprzęgłem: przekładnia od obrotnicy talerza od satki ze sprzężeniem zwrotnym j.w.
    - sterowanie kierownicą: przekładnia łańcuchowa od roweru + przekładnia przy silniku od wiertarki z silnikiem od nadmuchu od Nysy chyba + potencjometr wieloobrotowy

Malec był pierwszą konstrukcją tego typu więc mając już doświadczenie zamierzam dorwać coś ze wspomaganiem kierownicy i automatyczną skrzynią biegów...
    Malec pojedzie w ścianę albo ze skarpy jako crash-test bo jest za mało dopracowany na sprzedaż.
    A wszystko to wzięło się kiedy panowie policjanci z pewnego posterunku policji mnie wk.., postanowiłem podjechać pod ich posterunek maluchem, za którego kierownicą siedziałaby lalka z sex-shopu (lola wiecznie zdziwiona)

• #5 24 Sty 2009 21:32
    Spacewalker
    Poziom 32  

wszystko fajnie, ale na odleglosc ciezko sie prowadzi, nawet jak bys mial kamere bezprzewodowa, ale dobrze kombinujesz ;)