Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Ibiza 2001 nie działają wycieraczki, kierunkowskazy itp

jacek210481 24 Jan 2009 20:05 7019 6
    jacek210481
    Level 2  
    Witam.
    Mam taki problem z moim Seatem Ibizą rok 2001 silnik 1.4 benzyna 60 kM, nie działają mi wycieraczki, nadmuch powietrza do kabiny, elektryczne szyby i kierunkowskazy. Reszta jest ok. Tylko ze ta usterka która opisałem pojawia się i znika. Rano odpalam samochód i raz jest ok wszystko działa innym razem nie i kwestia czasu żeby się samo naprawiło.
    Jak ma ktoś jakiś pomysł to bardzo proszę ja nie mam pojęcia co może być.
    jacek210481
    Level 2  
    To nie stacyjka przeglądnołem wszystkie przewody i złączki, wtyczki ta te usterkę odpowiedzialny jest przekaźnik wymieniłem i wszystko działa Ok.
    acieply
    Level 2  
    Witam, niestety mam podobny problem (wszystkie te rzeczy nie działają) pytanie jaki jest numer tego przekaźnika który za to odpowiada?? oraz czy uszkodzony moduł komfortu może być tego przyczyna?
    jacek210481
    Level 2  
    Pisało na nim 100 taki czarny z czterema końcówkami dwie szersze prądowe i dwie wąski napięciowe znajduje chyba w górnym rzędzie od strony środka samochodu.
    Nie pamiętam dokładnie jutro sprawdzę i dam znać.
    U mnie go wymieniłem 12 zł chyba zapłaciłem i działa.
    Odnośnie drugiej części pytania to nie mam pojęcia.

Powodzenia.

Dodano po 8 [minuty]:

Dobra to znowu ja.

U mnie jest tak:
    1 Rząd górny jest tak jakby 5 podstaw:
    1 nie ma nic 2 nie ma nic 3 nie ma nic 4 jest przekaźnik numer 167 i 5 nie ma nic

2 rząd dolny
    jest sześć podstaw:
    1 wolna 2 wolna 3 przekaźnik numer 405, 4 wolna, 5 przekaźnik numer 19 i 6 przekaźnik numer 100

U mnie była walnięty ten z numerem 100 czyli 6 pole.

Seat Ibiza 2001 1.4 60 kM

Powodzenia.
    fajfer25
    Level 11  
    u mnie jest to samo a dzieje sie tak że po odpaleniu stacyjka nie zawsze chce odbić jak zapalisz auto to sprawdz czy kluczyk sie cofną z ostatniej pozycji
    acieply
    Level 2  
    przekaźnik numer 100 wymieniony i po problemie :D, jedynie elektryczny szyberdach nie działa ale to już jakoś zwalczę, co do stacyjki to odbija bez problemu, wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam :)