Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Trafic 1.9dci 2002

Smerfx 24 Jan 2009 20:06 9963 5
    Smerfx
    Level 9  
    Witam,
    Mam problem z samochodem, auto zapala i po 1-3 sekundach gaśnie, tak jakby nie dostawało paliwa. Wymienione zostały wtryski, wyczyszczona pompa paliwa (ta która znajduje się w zbiorniku), wymieniona pompa paliwowa, komputer również nie wykrywa błędów, ciśnienie niby jest, ale po chwili (1-3s) ginie i samochód gaśnie. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Auto już stoi dwa tygodnie, a ja potrzebuję go do pracy. Proszę o pomoc, jakieś doradzenie.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    cardiag
    Level 30  
    a zasilałeś pompę CR osobno?
    Poza tym.. gaśnie bo spada ciśnienie na szynie?
    Wtryski na przelewy sprawdzic i pompę na szczelnośc/wydajnosc.
    Co z immo?
    Smerfx
    Level 9  
    Myślę, że silnik gaśnie, bo spada ciśnienie na szynie, pompy osobno nie zasilałem (żeby ją wyjąć, trzeba wyjąć silnik i zdjąć cały rozrząd). "Co z immo"- jeżeli chodzi o immobilajzer wszystko jest ok, nie świecą się żadne kontrolki od usterek.
    aptyrlanga
    Level 10  
    zdejm wtyczkę z zaworu EGR i uruchom silnik (problem spowodowany zwarciem zgięty pin )

Dodano po 3 [minuty]:

może być także zabrudzony lub nadający się do wymiany czujnik położenia wału

Dodano po 3 [minuty]:

Możliwe usterki to:1.Zawór EGR(zabrudzony,źle włożona wtyczka zwarcie we wtyczce ,auto będzie pracować przy zdjętej wtyczce)2.Zamocować akumulator i sprawdzić dodatni przewód(w plastykowej obudowie obok akumulatora-poluzowany)3.Czujnik położenia wału .
    aptyrlanga
    Level 10  
    uszkodzony zawór ciśnienia na pompie wysokiego ciśnienia(pompa wtryskowa)
    aptyrlanga
    Level 10  
    problem może być w instalacji elektrycznej silnika (wiązka elektryczna zamocowana przy wyjściu z komputera-przełamane przewody)

Dodano po 3 [minuty]:

niezamocowany akumulator i poluzowany dodatni przewód w plastykowej skrzynce obok akumulatora gdzie znajduje się bezpiecznik 150 A