Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Combi 99r wtrysk Bosha nieodpala

24 Sty 2009 21:01 1317 2
  • Poziom 20  
    Witam.
    Wjechałem do garazu bo niedziałało ogrzewanie rozebrałem konsole , wybudowałem silnik nawiewu i chcialem odpalić aby sprawdzić czy nagrzewnica robi sie gorąca (po wybudowaniu silnika można włożyć ręke do środka i dotknąć nagrzewnicy) no i rozrusznik kręci ale auto nie odpala.
    Napewno nie dziala na początku pompa paliwa (po przekręceniu stacyjki powinna sie uruchomić i wyłączyć) , wymontowałem przekaznik i zwarłem styki pompy i po przekręceniu stacyjki pompa się włączyła ale auto dalej nie odpala.Niewiem co się mogło stać , sprawdzałem czy coś nierozłączyłem ale wszystko wygląda OK. Klepie przekaznik wtryskow.
    Przekazniki zamieniałem. Wcześniej w aucie było spawane ale odłączylem kleme z masy akumulatora. Czy coś się zawiesiło?
    Bardzo proszę o jakieś rady bo w poniedziałek potrzebuje sprawne auto.
    Pozdr
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 42  
    A na konsoli kluczyk ci gaśnie - taka lampka
    Co to znaczy - po wybudowaniu silnika?
  • Poziom 20  
    Witam.
    Na konsoli niemam kluczyka .
    Auto posiada immobilaizer i to gaśnie po przekęceniu stacyjki.
    Wybudowałem silnik dmuchawy , ale po włożeniu spowrotem sytuacja nieulega zmianie.
    Pozdr

2009.01.27
    Serdeczne podziękowania dla kol. "autoas" zato że nic niepodesłał na PW.
    Sam rozebrałem wszystkie wiązki i doszegłem do oczywistej oczywistości,
    że przy akumulatorze obok zbiornika wyrównawczego płynu chłodniczego
    jest czerwony przycisk (bezpiecznik) . Należało go wcisnąć i wszysko zaczęło działać. Z tego przełącznika idzie kabel żółtoczarny na uzwojenie przekażnika włączającego zasilanie pompy paliwa i prawdopodobnie włącza też zasilanie sterowania wtryskiem . Bo mimo podania zasilania bezpośrednio na pompe (pompa zadziałała) , była iskra a auto i tak niepaliło.
    Mimo wszystko jak ktoś z kolegów czytających ten post będzie posiadał
    schemat do tego modelu to prosze o podesłanie na maila , w zamian posiadam bardzo dużo danych do różnych Opli.
    Pozdrawiam