Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Licznik zużycia energii do 630[A]

voytalo 24 Jan 2009 21:05 3839 10
    voytalo
    Level 25  
    Witam. Szukam w google czegoś na temat licznika 3-fazowego o prądzie do 630[A] i nic nie mogę znaleźć. Moje pytanie więc brzmi - czy istnieją takie liczniki? Czy może przy takich prądach pomiary dokonywane są za pomocą przekładników? pozdrawiam
    jurekN
    Level 22  
    Przy bezpośrednim pomiarze spotkałem się tylko z 100A.
    Akrzy74
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Przy takich "prądach" stosuje się pomiar pośredni- przekładniki.
    voytalo
    Level 25  
    Czego więc mam szukać? Jaki licznik/przekładnik trzeba by zastosować żeby mierzyć zużycie energii przy takim prądzie?
    Krzyś33
    Level 25  
    Nie, nie istnieją .W takich przypadkach robi się pomiar tzw. półpośredni ,lub pośredni , gdzie przekładniki prądowe (w pośrednim również napięciowe) zamieniają tak duże prądy i napięcia do wartości możliwych do zmierzenia normalnymi licznikami . Są one oczywiście odpowiednio przeskalowane. Pozdrowienia

Dodano po 3 [minuty]:

przekładnik np. 1:200 czyli 1000/5A strona wtórna przekładników jest znormalizowana i na ogół w przekładnikach pomiarowych wynosi 5 A
    GBW
    Level 29  
    Musisz poszukać przekładników a w instrukcji znajdziesz prąd licznika i mnożnik.
    voytalo
    Level 25  
    Dzięki panowie za odpowiedzi, ale teraz konkretnie - jaki byście polecili przekładnik, jaki licznik do pomiaru energii przy prądzie do 630 [A] ?.
    uki_12
    Level 14  
    witam
    polecam firmę Pozyton z Częstochowy - producent liczników
    uki_12
    A-Mail
    Level 22  
    3 przekładniki 800/5 lub 1000/5 i licznik do pomiaru półpośredniego. wtedy wskazanie licznika mnożysz przez 160 lub 200. i masz zużycie
    czesiu
    Level 35  
    Przy prądzie rzędu 630A należy zainstalować przekładnik 600/5.
    Trzeba dobrać jeszcze klasę dokładności i moc przekładnika zależnie od typu układu pomiarowego, a także sprawdzić parametry zwarciowe przekładnika z warunkami sieci w miejscu zainstalowania.