Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiornik DVB-T dla naziemnej TV cyfrowej Clatronic

gksm 24 Sty 2009 22:14 9332 7
  • #1 24 Sty 2009 22:14
    gksm
    Poziom 11  

Witam zakupiłem niedawno Odbiornik DVB-T dla naziemnej TV cyfrowej firmy Clatronic na Allegro, podłączyłem go do anteny na dachu domu i mam problem z połową programów. Otóż działają mi tylko TV4, polsat i TVN. Znalazłem 8 kanałów i cała reszta czyli TVP1, TVP2, TVP Sport, TVN info -dziiała tu tylko dźwięk ale obrazu brak -czarny ekran. POMOCY!!! Siła sygnału wynosi na tych kanałach 88% tak samo jak na tv4 czy polsacie które działają bez zarzutu.
    Co to może być??
    Może musiałbym kupić wzmacniacz antenowy albo coś...
    ale przecież inne kanały mają też siłę sygnału 88% i mają obraz a cała ta rezta kanałów telewizji publicznej nie.

Pomocy, ktoś zna odpowiedź?
    pozdr. i dzieki za odp.

0 7
  • Pomocny post
    #2 24 Sty 2009 22:23
    c2h5oh
    Moderator

Cześć.

Chyba w opisie pisze:
    "Odbiornik nie jest zgodny z MPEG4"

Jeżeli tak, to o TV cyfrowej zapomnij. To co odbierasz, to zwykła TV analogowa.
    Widzisz czarny ekran, bo nasza DVB-T nadaje w MPEG-4.

p.s. Piszesz pewnie o tym wynalazku z Allegro włączanym do eurozłącza, za 49,99?

0
  • #3 29 Sty 2009 22:10
    gksm
    Poziom 11  

tak dokładnie to za 49 zł. A co mam zrobić żeby odbierać np. TV4 który w tym działa no i np tvp sport? ALe jak to analogowa jak obraz jest super jakości i bez porównania do analogu?
    Jakie są możliwości żeby mieć możliwość na starym tv oglądania 8 kanałów cyfrowych??

Dodano po 4 [minuty]:

link do aukcji z tym urządzeniem, są jakieś podobne urządzenia na rynku zgodne z MPEG-4 ?

http://www.allegro.pl/itemxxxxxxx_hit_scart_odbiornik_dvb_t_dla_cyfrowej_tv_naziemne.html

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin, punk 10.11. Link "zdezaktywowany".

0
  • #4 29 Sty 2009 22:48
    c2h5oh
    Moderator

Cześć.

W opisie tego urządzenia, wyraźnie pisze, że:
    Odbiornik DVB-T dla naziemnej TV cyfrowej Clatronic

Jeżeli przekaz cyfrowy jest kodowany w systemie MPEG-4, to nie ma szans na oglądanie go za pomocą tego urządzenia.
    Wszelkie "sprzęty" pracujące w MPEG-2, to zazwyczaj śmieci, których pozbywają się nasi unijni sąsiedzi, albo są sprowadzane po to, by wepchnąć je ludziom, którzy nie mają pojęcia o DVB-T.

W Twoim wypadku, pozostaje Ci poszukanie odbiornika/dekodera pracującego w systemie MPEG-4. Nie będzie on jednak kosztował 49zł... :)

To co odbierasz w tej chwili, to zwykła analogowa TV, możliwa do odebrania za pomocą zwykłych TV.

0
  • #5 30 Sty 2009 15:27
    gksm
    Poziom 11  

Dzięki:) No fakt, tylko teraz ile kosztuje taki co będzie mpeg-4 obsługiwał. Na allegro nic takiego nie widzę:/
    Jakbyś wiedział gdzie mogę coś takiego znaleźć albo jak się to przynajmniej nazywa to pisz;) Dzięki z góry i pozdr.

Dodano po 13 [minuty]:

jakieś za 399 zł znalazłem na googlach ale to jest porażka tle płacić za gównienko które będzie musiało kupić 6 mln. polaków. Nie widzę tańszych, mam nadzieję że takie są. Dlaczego skoro będzie taki popyt na ten rodzaj elektroniki jakiś polski inżynier nie zacznie tego produkować taniej niż 399?? Dziwne, przecież mega kase by na tym zrobił.

0
  • #6 30 Sty 2009 16:39
    irekr
    Moderator

To obecnie kosztuje 399 zł, za pół roku będzie kosztowało max 299 zł i będzie taniało... Przypuszczam że pod koniec 2009 roku cena dekodera MPEG4 łącznie z dekoderem MPEG2 dla DVB-S będzie w cenie obecnego dekodera satelitarnego mogącego odbierać tak FTA jak i przenosić uprawnienia dla pakietów C+, CP i N.

0
  • #7 31 Sty 2009 12:28
    Q1P
    Poziom 22  

Kanały telewizji komercyjnych nadawane są ze Śremu z kompresją MPEG2 a TVP MPEG4 i dlatego ich nie odbierasz. W innych ośrodkach nadawczych wszystko jest w MPEG4. Więcej dowiesz się tutaj
    http://radiopolska.pl/wykaz/polskadv.php

0
  • #8 31 Sty 2009 12:48
    gksm
    Poziom 11  

Dzięki za pomoc. Szkoda że tak drogo się cenią gdy pod kompa tuner tv na usb to koszt ok 80zł i mpeg4 chodzi elegancko. No ale cóż, żeby kosztowało taniej w TV to trzeba będzie niestety trochę poczekać.pozdr.

0