Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner KD do 1000zł

TheArt 25 Sty 2009 00:37 1500 7
 • #1 25 Sty 2009 00:37
  TheArt
  Poziom 15  

  Witam.

  Miło, że można spotkać ludzi o podobnych zamiłowaniach, do świetnej jakości dźwięku. Owszem, zdarzają się pewnie ludzie, którzy piszą tutaj tylko sypiąc nazwami produktów, nie mając kompletnie pojęcia o odsłuchu, czy chociażby przedstawianych modelach. Lecz nie o tym chcę napisać. Chcę się Was poradzić. Otóż jestem fanem KINA do którego chodzić nie trzeba. W związku z tym zaadaptowałem - ku złości małżonki - jedno pomieszczenie pod tę dyscyplinę sportu (cóż według mnie to świetny sport - chociażby piłka nożna na 200 calach). Dotąd użytkowałem sprzętu, z można powiedzieć niegdysiejszej średniej półki. Jestem zdania, że przesada w tym segmencie nie jest wskazana, zresztą jak w każdej szybko rozwijającej się branży (mam tutaj na myśli komputerowych maniaków, którzy kupują czterordzeniowe procesory za całą wypłatę, gdy żadne oprogramowanie nie jest w stanie wykorzystać ich potencjału nawet w połowie). Co do sprzętu, który od razu mówię - ku niezadowoleniu wielu "znawców" - brzmi pięknie, był to amplituner ONKYO SV343 w połączeniu z głośnikami 5.1 firmy KODA. Cały zestaw nie kosztował więcej niż 1000zł, za to odtwarzał dźwięk, który w domowych warunkach (gdzie nie da się zachować odpowiednich optymalnych warunków odsłuchowych bez przebudowy oraz pozbycia się mebli - uwierzcie wiem o czym mówię) był ponad wystarczający. Soczysty środek, udekorowany aksamitną górą. Tony niskie mogły być ciut lepsze, jednak dla 50m2 wystarczające. Ogółem byłem zadowolony, filmy brzmiały jak w kinie, o to w tym wszystkim przecież chodzi. Teraz czas zupgreadować sprzęt, gdyż wysłużone ONKYO nie posiadało wejść z zewnętrznego dekodera 5.1. Można byłoby to przełknąć - jednak brak wejścia optycznego skutecznie umocniło moją decyzję. ONKYO sprzedane.

  Opiszę Wam co mniej więcej chcę osiągnąć. To wyżej wspomniane pomieszczenie, to zaadaptowany 50 metrowy pokój z 200 calowym ekranem na który rzucany jest obraz z projektora podłączonego do komputera. Filmy to oczywiście wersje z dźwiękiem kodowanym w AC3. Dotąd było to wszystko połączone analogowo, jednak teraz chcę przejść na coś bardziej wyrazistego - może to być bądź analogowe połączenie osobnych kanałów, bądź też optyka. Tutaj zadanie dla Was. Co kupić zarówno do komputera (która karta muzyczna - czy z oddzielnymi wyjściami każdego kanału - przeglądając oferty widzę, że wszystkie karty mają tylko 3 tory, przód, tył, sub; - czy z wyjściem optycznym; - czym pokusić się o HDMI) jak też do dekodowania dźwięku (który amplituner - nowy czy używany; - z wejściami 5.1 czy wystarczające będzie połączenie optyczne, czy od razu HDMI).

  Weźcie proszę pod uwagę, że kupujemy sprzęt do odsłuchu kina domowego w domowych warunkach. Owszem pomieszczenie ma w miarę optymalne warunki - jednak jakość materiału dekodowanego nie skłania do zakupu drogich maszynek typu AX1. Chcę uzyskać rady poparte doświadczeniem - opinie osób, które tylko wyczytały w ulotce, że ten ma to, tamten siamto - nie interesują mnie kompletnie. Możliwe, że przysporzę sobie przeciwników, twierdzących iż za małe pieniądze się nie da. Powiem krótko - PSIŃCO. Zbudowałem wiele komputerów, które kosztując 1/3 wartości podzespołów TRENDY, były znacznie wydajniejsze, miałem trochę sprzętu audio, który grał porównywalnie do maszyn za znacznie większe kwoty (oczywiście mam tu cały czas na myśli warunki odsłuchu w postaci mieszkania, tudzież domku - nie wbijam gola do własnej bramki, że powiedzmy wspomniana AX1 w optymalnych dla siebie warunkach zagra porównywalnie do sprzętu za 500zł, w żadnym wypadku). Wszak dobierając sprzęt należałoby wziąść pod uwagę wiele czynników - od kategorii słuchu użytkownika, do krzywizn ścian w pomieszczeniu odsłuchowym. Uprośćmy więc wybór mieszcząc się w kwocie 1000zł - przy czym skłaniam się ku sprzętom używanym, gdyż z moich doświadczeń z odtwarzaczami car audio wnioskuję, że kiedyś po prostu robiono lepszy sprzęt. Chcę też wspomnieć, że mogę oczywiście wziąść pod uwagę wymianę głośników - chociaż zastrzeżeń do nich nie mam. Drodzy czytelnicy - jeśli dotąd dotarliście, to albo macie narwowe drgawki żeby mi dogryźć, albo chcecie podzelić się cennymi radami. Do dzieła.

  0 7
 • #2 25 Sty 2009 00:54
  Pablo1964
  Moderator

  Wejście optyczne nie ma przewagi nad koaksjalnym. Trudno mi zrozumieć Twoje priorytety. Określ je jednoznacznie, wtedy będzie łatwiej coś doradzić.

  0
 • #3 25 Sty 2009 01:05
  TheArt
  Poziom 15  

  Moim priorytetem jest wyraźne wyodrębnienie torów audio ścieżki filmowej.

  0
 • #4 25 Sty 2009 01:17
  Pablo1964
  Moderator

  Co przeszkadzało Ci w brzmieniu Twojego Onkyo?

  0
 • #5 26 Sty 2009 12:14
  TheArt
  Poziom 15  

  Absolutnie nic. Tylko brak HDMI, tudzież optyki zmusiła do sprzedaży.

  Czy warto kupić ONKYO TX-SR605
  http://www.onkyo.pl/pokaz/test/id/665

  Firme znam, dźwięk chyba będzie podobny - posiada mltum we/wy.

  0
 • #6 26 Sty 2009 12:56
  Pablo1964
  Moderator

  Sądzę, że w Twoim przypadku będzie to dobry wybór.

  0
 • #7 31 Sty 2009 18:25
  TheArt
  Poziom 15  

  Obawiam się, że to zbyt nowowczesny sprzęt kosztem jakości - wolałbym żebyście doradzili mi coś starszego z wysokiej półki (coś co używane obecnie oscyluje w granicach 1000zł)

  0
 • #8 31 Sty 2009 20:34
  Dani66
  Poziom 30  

  Całkiem przyjemny tekst. :) Żadnych nerwowych drgawek. :)
  A konkretnie to jeśli podoba Ci się dźwięk Onkyo to przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby takowy sprzęt kupić. Z nowych modeli to słyszałem trochę, ale w większości w sklepie lub u znajomych, ponieważ również nie jestem za wydawaniem mnóstwa pieniędzy na sprzęt, gdyż wg mnie starsze modele są lepsze, bo w czasach ich produkcji przykładano większą uwagę do sprzętu i jego jakości niż do marketingu i innych tym podobnych. Wg mnie to nie wartość sprzętu się liczy, ale to jak on gra i powiem, że zdecydowanie bardziej podoba mi się opcja kupowania sprzętu używanego, ponieważ za cenę np 1000zł mogę mieć o wiele lepszy sprzęt używany niż nowy w tej samej klasie cenowej.
  A żeby nie było, że piszę tylko o moich przemyśleniach to dodam, że chcę polecić kilka modeli dobrego sprzętu, który przeszedł przez moje ręce lub ucho. :) Pierwszy z nich to Cambridge Audio Azur 340R (niedawno po raz pierwszy słyszałem produkt tej firmy i całkiem mi się podobał), drugi - Pioneer VSX-917 (również niedawno słyszałem) oraz Yamaha RX-V363 (obecnie moi rodzice mają taki sprzęt i wg mnie to jeden z lepszych amplitunerów). Ze sprzętu używanego to mogę się wypowiedzieć na temat wielu modeli, ale nie posiadały one HDMI więc mniemam, że opinie o nich nie będą Cię interesowały.

  0