Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung MP0804H - problemy ze startem (4x bip)

25 Sty 2009 00:56 1696 7
  • Poziom 10  
    Witam,

Po upadku dysk Samsung MP0804H, gdy podlacze go do kompa (poprzez USB) startuje, wydaje z siebie cztery sygnaly dzwiekowe (jakby generowane celowo - piski/bipy), po czym sie wylacza. Nic nie strzela, dysk nie pojawia sie w systemie. Przy podpieciu poprzez inna kieszen USB bez zmian.

Czy ktos moze wie co oznacza ten sygnal dzwiekowy lub czego mozna sprobowac aby odzyskac dane?

pozdrawiam,
    Pawel
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dysk upadl i nie moge odczytac z niego danych, gdyz po krotkim rozruchu sie wylacza.

Cztery identyczne sygnaly dzwiekowe raczej ciezko nazwac szlagierem :] Myslalem, ze to moze byc jakis kod bledu.

Co moze byc uszkodzone, jesli dysk nie strzela, kreci sie, tylko po paru seknundach od uruchomienia wylacza sie? Co moge zrobic zeby odzyskac dane, zrobic dysk widocznym w systemie?
  • Poziom 10  
    Dziekuje za linki.

Dysk dopiero dzis zaczal wydawac z siebie dziwne dzwieki (po przelezeniu na polce dwoch dni) - wczesniej byly to zwykle sygnaly dzwiekowe, ktorych nie bylo sensu nagrywac (obecnie glowica "strzela"). W zalaczniku nagranie z dwoch rozruchow dysku.

Blad sygnalizowany przez diode zaraz po awarii : 13 Head Unlatch error
    Blad sygnalizowany obecnie: 29 Latch force too low

P/N: 0993J1BY416602

Czy dane sa do uratowania? Ktos sie tego podejmie? A moze sam moge czegos sprobowac?!

pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Cytat:
    - to dla czego bylo zakladac temat z taka nazwa (4x bip)??

Dlatego, ze dysk po upadku, podczas rozruchu wydawal z siebie cztery sygnaly dzwiekowe (4x bip) (tak jak pisalem wczesniej).

Cytat:
    Po tych sciemach kolegi odradzam kazdemu nawet dotykac tego dysku, nie wiadomo o co koledze tak naprawde chodzi ?

No teraz to ja juz sam nie wiem o co chodzi koledze okzo! Po pierwsze jakich sciemach?! Po drugie nie wiem jaki ma kolega cel w doradzaniu innym aby mi nie pomagali (czy ja kiedys cos koledze zrobilem??)? A po trzecie, co tu jest niewiadomego?! Po co tu sie doszukiwac drugiego dna??

Mam problem z dyskiem i potrzebuje pomocy. Dlatego pisze na tym forum. Czy to takie dziwne i nie oczywiste..
  • Poziom 10  
    Moze skonkretyzuje:

1) Czy dane na dysku sa do odyskania?

Jesli tak, to:

2) Jesli sprawa jest w miare prosta (nie wymaga np. rozkrecania dysku), to jak to zrobic?
    3) Jesli jest trudna, to czy ktos podjalby sie odzyskania czesci danych z tego dysku? Czy koszt mozna by ocenic wstepie (na podstawie objawow) czy tez musialbym wyslac dysk do diagnozy?

Za wszelka pomoc z gory dziekuje.