Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża philips mcm393- zanik głosu

25 Sty 2009 01:04 1909 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich. Posiadam wieżę philips mcm393. Gdy włożę plytkę do napędu, wieża zaczyna ją czytać i gra cichutko. Jakiekolwiek ruszenie potencjometrem głośności (obojętnie czy sciszam czy podgłaśniam) powoduje zanik głosu w kolumnach. Czy to jest wina końcówki mocy??? czy problem tkwi gdzie indziej?? Proszę o pomoc...
  • Poziom 12  
    Oglądałem tą wieże. Niestety jak większość wież ma ona mikroprocesor sterowania wszystkim czym leci, nawet głośnością. Myślę, ze Twój problem leży gdzie indziej, niż końcówka mocy. Na pewno jest to jakiś układ odpowiedziałny za sterowanie przepływem. Może masz tylko przerwę na kablu, gorzej jeśli układ.
  • Poziom 10  
    a który to bedzie uklad??? gdzies na płycie czołowej od wewnątrz?? jak go mogę sprawdzić??? Włożyłem z innej wieży tego samego modelu całą płytkę z końcówką mocy i efekt był ten sam, więc faktycznie to nie jest raczej wina końcówki mocy...
  • Poziom 12  
    Z mojej strony taka rada: postaraj się o Service Manual do tej miniwieży, potem w .pdf obejrzyj dokładnie układ jak się zamknął od strony wzmacniacza i tam poszukaj (szukaj gdzieś obok pokrętła "Volume") tranzystorów. Potem sprawdź je miernikiem.

Może przeczyść sprężonym powietrzem? Czasami ta solucja działa na przykładzie mojego Siemensa SL45i. Oczyść też olejem silnikowym i strzykawką potencjometr "Volume".

ADRiAN

Moderowany przez Artur k.:

Olej silnikowy do potencjometrów?

• Admin grupy audio
    Pierwsza i podstawowa sprawa:
    Jak wieża zachowuje się gdy włączymy tuner?
    Druga sprawa:
    Co się dzieje, gdy regulacji głośności dokonujesz pilotem?
  • Poziom 10  
    Wypróbuje i dam znać jakie są efekty. Wiem że jak podłączałem urządzenie usb to efekt był taki sam, tunera nie próbowałem. Próby były robione na dwóch różnych kolumnach więc napewno nie jest to wina głośnika.
  • Poziom 10  
    Podgłaszanie pilotem powoduje również zanik głosu. Włączenie tunera nic nie zmienia. Co dalej???