Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku w przeglądarkach

25 Sty 2009 01:07 23050 23
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam nie lada problem, otóż jak w tytule nie mam wogóle dźwięku w przeglądarkach. Ba, co ciekawe nie działają też dźwięki systemowe chociaż wszystkie znajdują się w C:/Program Files/Windows/Media czyli są na swoim miejscu. Sytuacja jest o tyle dziwna, że sprawa ty wniknęła z dnia na dzień i nigdy z tym nie miałem żadnych problemów. Pod żadną przeglądarką dźwięk nie działa na stronach typu Youtube, Video Googla, Wrzuta etc. Natomiast np. Wideostacja na stronie Onet-u chodzi ok czyli jest dźwięk. Kompletnie nie wiem co robić - próbowałem dodawać jakieś wtyczki, pliki do rejestru i nic. Aby się upewnić zrobiłem format i ... dalej to samo.

Mp3 z dysku i wszelka muza przez Winampa chodzi ok, filmy też. Bardzo prosiłbym o jakąś poradę bo naprawdę nie wiem co się stało i co robić dalej.

Moja karta dźwiękow jest zintegrowana na płycie głównej: Gigabyte GA-P31-DS3L. System operacyjny to Win XP Professional. Ręce mi opadają...
  • Admin grupy komputery
    A czy sprawdziłeś podstawowe sprawy - czyli regulacje głośności w zaawansowanych opcjach dźwięku ?
  • Poziom 9  
    Tak, wszystko jest posprawdzane. Ten plik do rejestru nic a nic nie pomaga. Podkreślam fakt, że komp jest świeżo po formacie i dalej ten sam problem. Co dalej robić?
  • Poziom 14  
    dziwne że nie pomaga na pewno dobrze wykonujesz wszystko?

edit: kumpel mial podobny problem przeleciał programemComboFix i wszystko ok ale do czasu... :|
  • Poziom 9  
    Tak, robiłem to już przed i po formacie. Mnie dalej zaskakuje fakt, że stało się to nagle więc sformatowałem go z nadzieją naprawy i... to samo. Czemu np Wideostacja chodzi a reszta nie?
  • Poziom 14  
    no to dziwna sprawa, jak rozwiążesz to daj znać w tym temacie co było przyczyną
  • Admin grupy komputery
    Opisz jak się łączysz z internetem - może coś blokuje ci na łączu te dane .
  • Poziom 9  
    Masakra, nie mam pojęcia co się zepsuło. Dodawałem te wpisy do rejestru, Windows Audio włączone, suwaki na maksa, zainstalowałem poprawkę UAA KB888111 i nic. Jak nie działało tak nie działa, ani na stronach wspomnianych przeze mnie ani dźwięki systemowe. Wszystko chodzi tylko to colerstwo nie...
  • Poziom 40  
    ponczek1985 napisał:
    ... suwaki na maksa...

Przepraszam że takie proste pytania ale...
    A nie masz "ptaszka" przy wyciszeniu? W dobre gniazdo włożyłeś głośniki? Głośniki działają? Jeżeli to głośniki w monitorze - czy nie masz włączonego "mute"?
  • Poziom 9  
    Napisałem w pierwszym poście, że wszystko działa normalnie oprócz ww. rzeczy.
  • Admin grupy komputery
    Jeśli masz możliwość podłącz inna kartę muzyczną - będzie coś bardziej wiadomo czy wina systemu czy też hardwaru.
  • Poziom 9  
    Karta jest ok, w przeciwnym wypadku nic by nie działało.
  • Admin grupy komputery
    Skoro nie masz zamiaru sprawdzać z inną kartą muzyczną to jak mamy ci inaczej pomóc jeśli ty wiesz lepiej niż my ?
  • Poziom 9  
    Sprawdzałe to już wcześniej - gdyby coś z nią było nie tak to juz dawno by w serwisie leżała:)
  • Admin grupy komputery
    Z jaka inną kartą sprawdzałeś ?
    Czy odinstalowałeś sterowniki swojej przed instalacją innej ?
    Jakie sterowniki (wersja) i z jakiej strony pobrane masz obecnie ?
  • Poziom 9  
    Nie pamiętam nazwy ale też nie chodziło akurat na tym komputerze, o którym mowa. Sterowniki mam ze strony producenta - ze stycznia 2009.
  • Admin grupy komputery
    Dzięki za bardzo wyczerpującą odpowiedź - powodzenia w naprawie .
  • Poziom 9  
    Jezu nie pamiętam nazwy bo to była karta pożyczona i jakos nie zwróciłem uwagi co tam na niej pisze - jakis SoundBlaster napewno. Jakie to ma znaczenie? Na amtej też było brak tych dźwięków, z kolei w komputerze w którym jest na stałe owszem, były. Rozchodzi się o mój komputer.
  • Admin grupy komputery
    Jeśli faktycznie na innej karcie też nie było dźwięków to widocznie masz uszkodzoną płytę instalacyjną Windowsa - innej możliwości nie ma . Jeśli po nowej instalacji systemu i po instalacji sterowników nie działają dźwięki systemowe, to znaczy że brakuje obsługi plików "wave" .
    Czy instalujesz jakiś modyfikowany Windows czy oryginał ?
  • Poziom 9  
    Hmmm, jeśli wejdzie się do folderu z tymi dźwiękami to normalnie chodzą włączone - nie idą poprzez system. System też bym zostawił w spokoju ponieważ - mimo pewnej "modyfikacji" - jest on zainstalowany na kilku komputerach i na żadnym z nich nic takiego się nie dzieje.
  • Admin grupy komputery
    Proponuję więc zainstalować oryginalny Windows lub zgłosić problem do autora modyfikacji systemu .