Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Orion N300E brak reakcji na kasety

darek23422 25 Jan 2009 02:08 2018 15
    darek23422
    Level 27  
    Witam trafił do mnie ten odtwarzacz problem jest taki po włączeniu do zasilania i włączeniu na przycisk power wszystko się świeci jak powinno po włożeniu kasety magnetowid się wyłącza sprawdziłem też raz i nie działają żadne przyciski poza stop/wysunięcie kasety sprawdziłem zasilacz jest okej czy może jest to wina rozregulowanego mechanizmu jeśli tak proszę o jakieś wskazówki oraz schemat jeśli ktoś posiada.
    darek23422
    Level 27  
    wszystko wyczyszczone dodam jeszcze ze po włożeniu kasety tśma lekko się przesunie i się wyłącza
    andrzej c
    Level 29  
    Ten mechanizm bardzo często lubi się "rozjechać" przy naciągniętych paskach. Wszystkie cztery należy wymienić. Dostępny jest w sprzedaży komplet pasków do tego odtwarzacza. Niestety nie posiadam skanera, żeby zeskanować i przesłać istotne szczegóły zesprzęglenia mechanizmu. Podam krótko najważniejsze szczegóły. Kieszeń kasety ma być w pozycji wyjściowej EJECT. Duże koło zębate ( krzywka funkcyjna ), z którą sprzęgnięty jest przełącznik funkcji, a które znajduje się od spodu odtwarzacza, pod płytką elektroniki ma być tak ustawione, żeby znajdujący się na nim znacznik ( coś w rodzaju strzałki), pokrywał się z nacięciem na brzegu chassis mechanizmu. Równocześnie przy wycofanych do pozycji wyjściowej zabierakach taśmy, znacznik znajdujący się na mniejszym kole zębatym ( mniejszej krzywce funkcyjnej ), które również znajduje się od spodu odtwarzacza i jest sprzęgnięte z poprzednim za pomocą ośki z dwoma ślimakami, powinien znajdować się na wprost otworu wywierconego w płycie chassis. W przypadku jakichś niejasności proszę się kontaktować, nawet telefonicznie.
    darek23422
    Level 27  
    Ponownie powróciłem do tego odtwarzacza kolejną jego usterką jest ze przy wkładaniu kasety nie opuszcza się winda jedynie ręcznie
    elpo
    Level 13  
    Witam.Spróbuj kręcić ręcznie za paski do momentu aż opadnie winda a zabieraki zaczną opasać dysk,wtedy włącz zasilanie i obserwuj co się stanie.
    Pozdrawiam.
    darek23422
    Level 27  
    No tak robię ale wtedy odrazu winda wysuwa kasetę
    andrzej c
    Level 29  
    Od momentu włożenia kasety do kieszeni, do chwili jej końcowego opuszczenia powinien być zwarty miniaturowy mikrowyłącznik, który znajduje się pod kieszenią, na brzegu płytki na której są też: przełącznik funkcji, dioda nadawcza podczerwieni oraz fototranzystory, wykrywające obecność kasety. Opuszczając kieszeń bez kasety naturalną rzeczą będzie jej wyrzucenie po włączeniu zasilania. Przy sprawdzaniu prawidłowości działania mechanizmu odtwarzacz musi być przykryty pokrywą, gdyż oświetlenie z zewnątrz fototranzystorów będzie powodem błędnego zachowania odtwarzacza. Jeśli te uwagi nie pomogą Koledze proszę jeszcze raz dokładnie sprawdzić przełącznik funkcji oraz to, czy poszczególne części mechanizmu są prawidłowo zsynchronizowane.
    darek23422
    Level 27  
    No nic to niedało ale zapomniałem jeszcze dodać że po włączeniu do sieci obraca się silnik z napiędem kasetowym
    darek23422
    Level 27  
    capstan motor { przesuwu taśmy )?
    andrzej c
    Level 29  
    Obracanie się silnika capstan po włączeniu zasilania, bez opuszczonej kieszeni ( razem z kasetą ) i tak jak pisałem założonej pokrywie odtwarzacza świadczy o błędnym zsynchronizowaniu mechanizmu, lub uszkodzeniu przełącznika funkcji. Proszę też sprawdzić dokładnie luty na głównej płycie w pobliżu procesora serwo OEC 9011.
    andrzej c
    Level 29  
    Podaję napięcia na złączu CD503 w stanie czuwania: 1) powyżej 14 V, 2) 0- 0,2 V, 3) 0 V, 4) 5 V, 5) 0 V, 6) 0 V, 7) 5 V. W stanie załączenia na wypr. 1) 13,2 V, a na wypr. 2) 5 V. Pozostałe bez zmian.