Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak obejrzeć kanały jeśli w spisie nie tej częstotliwości?

25 Sty 2009 03:30 2268 4
  • Poziom 24  
    Witam

Przeglądałem dzisiaj stronę KingOfSat i zwróciłem uwagę, że TVN Warszawa zaczął nadawać na HB na częstotliwości 11508 V. Od razu więc postanowiłem sprawdzić to i ku mojemu zaskoczeniu na dwóch dekoderach Samsung nie znalazłem takiego transpondera. Jeden to dekoder Polsatu drugi to Samsung DSR 9510Y (jakiś stary dekoder). Próbowałem więc zaktualizować oprogramowanie. Na polsatowskim uzyskałem info, że nie potrzeba a na drugim, że nie powiodło się. To nie jest jedyny program (z HB jak i z Astry) jakiego nie mogę przez to odbierać pomimo, że jest w spisie FTA na KingOfSat. Można jakoś zaktualizować/dodać listę transponderów w/w tunerach
  • Poziom 28  
    Witam. Ja odbieram na następujących parametrach: Astra3, 11515MHz, 27,500MS/s, 3/4, Pionowa. Dekoder Samsung S305G po okresie umowy z zezem. Pozdrawiam. Dotyczy TVN Warszawa.
  • Poziom 24  
    Ja też w domu mam zeza i odbieram z Astry. Nie chodzi mi konkretnie o ten kanał a ogólnie co w takiej sytuacji zrobić. Na drugim dekoserze nie mam żadnej karty i chciałbym np. odbierać Polsat News...
  • Poziom 35  
    Witam,trzeba ręcznie dopisać transponder i przeskanować dopisany TP.Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Dzięki pomogło chociaż najpierw musiałem poszukać w necie jak to zrobić :D
    Dla tych którzy mieli by podobny problem cytuję znalezione na forum SatKurier
    "Samsung DSB-S305G Naciśnij przycisk MENU na pilocie -> Instalacja -> Kod PIN (domyślny: 0000) -> Skanowanie transponderów -> Następnie trzeba wypełnić wszystkie pola:

* Satelita: Hotbird 1-6,
    * Użyj TR: wciśnij 0 na pilocie, to pojawi się napis nowy,
    * Częstotliwość: wpisz na pilocie 11508 Mhz,
    * Symbol Rate: 27.500 MS/s,
    * FEC: 3/4,
    * Polaryzacja: Pionowa,
    * Tryb Przeszukania: Wszystkie.

Następnie naciśnij OK na pilocie, po chwili wyskoczy komunikat "Twój odbiornik cyfrowy znalazł...", naciśnij OK, a kanały zapiszą się na liście -> Wyjdź z menu przyciskiem EXIT na pilocie i przyciskiem FAV wybierz listę WSZYSTKIE. TVN Warszawa powinna być w końcowym sektorze listy."

Jeszcze mam jedno pytanie: chcąc ustawić transponder na któryś z polskich FTA na starym dekoderze Samsunga pojawił mi się komunikat, że częstotkiwość leży poza zakresem. Co wtedy?