Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips FW630- miniwieża nie daje napięcia na silnik

envoyez 25 Jan 2009 10:48 1160 4
    envoyez
    Level 12  
    WiTAM:.
    Mam problem jak w temacie postu. Po całkowitej wymianie pasków okazało się, że miałem zwarcie na kablach połączeniowych od sterowania elektromagnesem (FULL LOGIC) razem z silniczkiem-> idącym, dalej do płyty miniwieży. Takie dwa paski sygnałowe i na nich było zwarcie, po tym tak grała po wciśnięciu PLAY, jakby z dubbingiem (bardzo szybko chodził silniczek). Teraz po poprawnym ułożeniu pasków sygnałowych, już nie mam sygnału na silniczek oraz elektromagnes. Jest tylko takie lekkie stuknięcie elektromagnesa i na tym koniec, choć kieszenie prawidłowo wykrywają mi cały mechanizm TAPE1 oraz TAPE2.

Nie wiem jaki to układ dający zasilanie na silniczek, mógłby mi ktos podać i powiedzieć, czy prawdopodobnym byłoby zepsucie się owego układu? Czy mam rację?

ADRiAN CZARNiECKi
    envoyez
    Level 12  
    Dziękuje za załączony Service Manual wraz z opisem co trzeba zrobić. Raz jeszcze dzięki za info!
    W następnym poście napisze, co zrobiłem i czy prawdopodobieństwo działa:-)

ADRiAN CZARNiECKi
    envoyez
    Level 12  
    Polecam dla tego postu, sprawdzić mocowanie konektorów, które się mocuję do płyty głównej miniwieży. Wyglądają one na dziwne, potem słabe, jeśli się je zdejmie.

Silniczek (motor) też mógłby się spalić w przytoczonym poście.
    envoyez
    Level 12  
    .:WiTAM PONOWNiE
    Powróciłem by wskazać przyczynę usterki.
    Wszystkie tranzystory zostały sprawdzone i są dobre. Usterką okazały się za długie odizolowane przewody, wychodzące z układu sterowania kasetami (elektromagnes, silnik). Zwierały się one po wsadzeniu do connectora.
    Potem, jak je przyciąłem było OK, tylko mechaniczne włożenie tych kabli troszkę sprawiło mi kłopotów.

P.S. Przydałoby się mieć jakieś śrubokręty z ruchomą głowicą, bo dojście do płytki z tranzystorami to udręka! Czy nabyć wiadomo gdzie?

Solution finish!