Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet G-17-30. Słabo podgrzewa wodę

zygzyg 25 Sty 2009 11:34 1737 3
  • #1 25 Sty 2009 11:34
    zygzyg
    Poziom 9  

Pojawił się następujący problem, zwiekszył się przepływ wody przez podgrzewacz przez co nie jest ona ciepła (gorąca) tylko letnia. Poprzednio było tak, że w kranach po odkręceniu kurka ciepłej wody strumień był słaby ale gorący, obecnie strumień jest mocny, ale letni. Chwilowo ratuję sie w ten sposób, że kurek odręcam bardzo mało, tak aby mało wody przepływało przez podgrzewacz i woda jest OK. Sterowanie zamontowanymi w podgrzewaczu pokrętłami regulacji gazu i regulacji przepływu ilosci wody nic nie daje. Wymieniłem membranę i to też nie przyniosłow efektu. Biorąc problem na słuch, to poprzednio przy maksymalnie odkręconym kranie podgrzewacz był głośniejszy (słychać było że przepływa przez niego dużo wody i spala się dużo gazu) obecnie jest cichy, tak jagby spalał mniej gazu i nie nadążał z podgrzaniem przepływającej wody. Czy może ktoś miał podobny problem?

0 3
  • #2 02 Lut 2009 22:28
    myshaa
    Poziom 10  

Samo się tak zrobiło? :)

0
  • #3 03 Lut 2009 07:54
    michcio1992
    Poziom 13  

powiem ci tak miałem do czynienia z tym piecykiem mało ale jedno co ci poradze to wyczysc palnik i dysze wraz z dysza zapalacza ( tam gdzie jest swieczka ) a poza tym juz by mu sie przydało czyszczenie nagrzewnicy spróbuj i zobacz czy pomogło

1
  • #4 03 Lut 2009 10:46
    zygzyg
    Poziom 9  

@myshaa
    Samo się tak zrobiło.

@michcio1992
    Twoja rada jest trochę spóźniona. Gdy zobaczyłem do książki urządzenia i stwierdziłem, że było zamontowane w lutym 1998r to pomyślałem: czas na zmianę. Teraz używam Junkersa. Dzięki za zainteresowanie tematem.

0
  Szukaj w 5mln produktów