Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet G-17-30. Słabo podgrzewa wodę

25 Sty 2009 11:34 1920 3
 • Poziom 9  
  Pojawił się następujący problem, zwiekszył się przepływ wody przez podgrzewacz przez co nie jest ona ciepła (gorąca) tylko letnia. Poprzednio było tak, że w kranach po odkręceniu kurka ciepłej wody strumień był słaby ale gorący, obecnie strumień jest mocny, ale letni. Chwilowo ratuję sie w ten sposób, że kurek odręcam bardzo mało, tak aby mało wody przepływało przez podgrzewacz i woda jest OK. Sterowanie zamontowanymi w podgrzewaczu pokrętłami regulacji gazu i regulacji przepływu ilosci wody nic nie daje. Wymieniłem membranę i to też nie przyniosłow efektu. Biorąc problem na słuch, to poprzednio przy maksymalnie odkręconym kranie podgrzewacz był głośniejszy (słychać było że przepływa przez niego dużo wody i spala się dużo gazu) obecnie jest cichy, tak jagby spalał mniej gazu i nie nadążał z podgrzaniem przepływającej wody. Czy może ktoś miał podobny problem?
 • Poziom 13  
  powiem ci tak miałem do czynienia z tym piecykiem mało ale jedno co ci poradze to wyczysc palnik i dysze wraz z dysza zapalacza ( tam gdzie jest swieczka ) a poza tym juz by mu sie przydało czyszczenie nagrzewnicy spróbuj i zobacz czy pomogło
 • Poziom 9  
  @myshaa
  Samo się tak zrobiło.

  @michcio1992
  Twoja rada jest trochę spóźniona. Gdy zobaczyłem do książki urządzenia i stwierdziłem, że było zamontowane w lutym 1998r to pomyślałem: czas na zmianę. Teraz używam Junkersa. Dzięki za zainteresowanie tematem.