Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych z dyskietki

06 Kwi 2004 10:29 3529 5
  • Poziom 12  
    Mam dwa pytania dotyczące odzyskiwania danych z dyskietki:

1. Jeżeli nie chce czytać dyskietki lub konkretnego pliku zapisanego na niej, który oczywiście był wcześniej otwierany czyli był dobrze zapisany, to czy można uratować to jeszcze - chodzi mi o różne metody nie koniecznie czysto informatyczne (słyszałem o mrożeniu dyskietki)

2. Kiedyś przyszła do mnie znajoma żeby wypalić jej na płycie pracę magisterską, którą miała zapisaną tylko na dyskietce. Próbowałem ją skopiować za pomocą Windows Comandera i tak się spieszyłem że zamiast F5 wcisnąłem klawisz DELETE :D i szybko ENTER - i poszło... Na szczęście miała jeszcze na jednej dyskietce.
    To teraz pytanie - czy istnieje możliwość odzyskania danych z dyskietki po ich skasowaniu?? - tak na przyszłość
  • Poziom 16  
    Ad1. mogę powiedzieć ci tylko tyle, że za czasów 486 bardzo często pomagał gruntowny scandisk - przenosił dane z uszkodzonych sektorów na koniec dyskietki no i przeważnie hulało - no chyba że dyskietka była już tak zjechana, że jej wogóle nie widział... dlatego jak pakowałem jakimś rarem to nie na 1,44MB tylko zawsze mniej - tak żeby w razie czego było gdzie przenieść dane z wywalonych miejsc...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    Polecam scandisk. Często radzi sobie lepiej niż skanowanie dyskietki pod win xp
  • Poziom 27  
    PC Inspector File Recovery 3.0
    Badcopy
    i inne