Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[atMega][asm] kody dźwięków

sebastiankozub 25 Sty 2009 14:24 1328 4
  • #1 25 Sty 2009 14:24
    sebastiankozub
    Poziom 10  

witam

mam do wykonania projekt pod procesor atmega
    projekt ma nasladowac wybrany przez uzytkownika dzwiek
    np:
    wybuch
    strzal
    swist
    itd

prosze o pomoc... wczesniej realizowalem "melodyjke" czyli buzzerek wygrywal dzwieki roznych wysokosci jednak do tego probelmu nie wiem jak podejsc

0 4
  • #2 25 Sty 2009 16:12
    Freddy
    Poziom 43  

Nagrać sample dźwiękowe na karcie SD, a potem je po prostu odtwarzać

-1
  • #3 26 Sty 2009 22:23
    sebastiankozub
    Poziom 10  

ale problem w tym ze ja nie chce ich nagrywac i odtwarzac....
    chcialbym sam wygenerowac takie dzwieki przez zmiane ksztaltu i czestotliwosci fali dzwiekowej - tym samym zmiane napiecia podawanego na buzzerek... tylko nie wiem jak takie fale moga wygladac

0
  • Pomocny post
    #4 27 Sty 2009 01:28
    elektryk
    Poziom 42  

sebastiankozub napisał:
    chcialbym sam wygenerowac takie dzwieki przez zmiane ksztaltu i czestotliwosci fali dzwiekowej - tym samym zmiane napiecia podawanego na buzzerek... tylko nie wiem jak takie fale moga wygladac
    Swego czasu potrzebowałem wygenerować taki ładny ding-dong do dzwonka i miałem programik w którym projektowało się dźwięk na podstawie czasu trwania, częstotliwości, zmodulowania itp. Teraz nie mogę przypomnieć sobie nazwy, ale znalazłem coś podobnego.
    http://www.filebuzz.com/fileinfo/18936/MultiTone_Generator.html
    Niestety akurat ten program nie ma przykładowych dźwięków i trzeba "wiedzieć" jak wygląda określony efekt.

Znalazłem program, tu jest do ściągnięcia, ma kilkanaście przykładowych dźwięków, można sobie pokręcić ustawieniami i posłuchać co wyjdzie.
    http://www.lysator.liu.se/~zap/stomper/index2.html

A co do tematu, to o ile wygenerować próbki sinusa o określonej częstotliwości i zmodulować mu amplitudę (zmiana choćby obwiedni) jest dość prosto i mały procesor sobie poradzi, to np wyfiltrować cyfrowo sygnał już będzie ciężej, potrzeba do tego procesora DSP

0
  • #5 02 Lut 2009 07:22
    sebastiankozub
    Poziom 10  

dzieki bardzo mi pomogles :)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo